Väsimust kurtnud Kontaveit vajas edetabeli 142. naise võitmiseks kolme setti (3)

Toimetas Mart Treial, 2. oktoober 2018, 09:35
Anett KontaveitFoto: AFP/Scanpix
Tennisist Anett Kontaveit (WTA 21.) alistas Pekingis toimuva China Openi teises ringis sakslanna Laura Siegemundi (WTA 142.) tulemusega 2:6, 6:3, 6:2.

Matš algas eestlanna jaoks vaevaliselt. Ta jäi geimidega 0:4 taha ning kutsus treener Nigel Searsi nõupidamisele. Kontaveit tõdes juhendajale, et laupäeval lõppenud Wuhani turniir on tal alles jalgades. Lõppeks sai ta Siegemundilt kaks geimi kätte, kuid sett kuulus 6:2 sakslannale.

Teine sett kulges seisuni 3:3 tasavägiselt, ent seejärel võitis Kontaveit kolm geimi järjest ja kogu seti tulemusega 6:3. Otsustavas setis ei andnud eestlanna vastasele suuremat võimalust ning võitis selle 6:2.

Kohtumise statistika (Siegemund - Kontaveit):

16 parema hulgas kohtub Kontaveit paari Caroline Wozniacki (WTA 2.) - Petra Martic (WTA 36.) võitjaga. See matš toimub homme.

Olgu meenutatud, et Wuhani turniiri esinelik, sealhulgas Kontaveit, oli Pekingi avaringis vaba, et reisida ja natukenegi eelmisest võistlusest kosuda.

Pekingis jagatakse auhinnaraha kõvasti ja edetabelipunkte natuke heldemalt kui Wuhanis. Kui eelmisel nädalal teenis Kontaveit pisut üle 250 000 ja teda finaalis võitnud valgevenelanna Arina Sabalenka veidi üle 500 000 USA dollari, siis Pekingis saab juba poolfinalist 372 400 ja võitja suisa 1 525 245 dollarit. Kaheksandikfinalistid teenivad 86 095 dollarit ehk 74 614 eurot.

8. oktoober 2018, 09:37