Jalgpall

Reaktsioonid Akinfejevi kahele järjestikusele kollasele kaardile: kohtunik kuumenes üle või vilistataksegi Euroopas karmimalt?  (2)

Ohtuleht.ee, 3. oktoober 2018, 15:25
Kohtunik Akinfejevile kollast näitamas.Foto: AP/Scanpix
Moskva CSKA alistas eile õhtul kuulsusrikkas Meistrite liiga kohtumises Madridi Reali tulemusega 1:0. Kohtumise lõpus sai CSKA väravavaht Igor Akinfejev kahe sekundiga kaks kollast kaarti ning saadeti platsilt minema. Olukord rullus pealtvaatajate ees lahti matši üleminutitel. Esiti nõudis Akinfejev Madridi Reali meestele viga, mille peale rumeenlasest kohtunik Ovidiu Hategan talle kollast kaarti näitas. Akinfejev polnud sellega rahul ning vaidles edasi. Kiirelt tõusis ka teine kollane ja punane. 

CSKA direktor Roman Babajev: "See oli karistus emotsioonide eest. Euroopas vilistataksegi karmimalt kui Venemaal ning meie mängijad peavad kannatlikumad olema. Ebameeldiv lõpp, aga kõige tähtsam on see, et suutsime mängu võita. Kes oleks osanud pärast loosimist arvata, et me juhime Reali ja Roma ees alagruppi?"

CSKA peatreener Viktor Gontšarenko: "Arvan, et ükskõik, mida öeldi, kuumenes kohtunik üle." 

Endine FIFA kohtunik Sergei Husainov:  "Miks Igorilt niisugune reageering? Olukord ei nõudnud vajadust joosta kohtuniku juurde ja hakata vaidlema. Sa leiad, et oli määrusterikkumine, aga miks niimoodi žestikuleerida? Kohtunik andis alguses kollase, rahune selle peale maha! Aga Igor jätkas. Ja teenis punase! Aga Akinfejev pole selles süüdi. Süüdi on tegevkohtunikud (ilmselt mõeldud Venemaa kohtunikke - toim.), kes sulgevad juhtivate jalgpallurite mõnede rikkumiste ees silmad. Kui aga lähed rahvusvahelisele tasemele, on seal kõik võrdsed."

Eesti jalgpalliliidu kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik:  "Kui mängija esimeses olukorras nö visuaalselt protesteerib, saab kollase ja jätkab sama tegevust, siis teine kollane on reeglite järgi õige. Võib ju rääkida optimaalsusest, et kas seda kõike vaja oli, aga reeglite koha pealt ei eksitud. See on teine küsimus, kas mina oleks seda sarnaselt lahendanud või kas ma tahan, et Eesti kohtunikud selliseid olukordi nii lahendaks. Tõlgendusruumi on. Aga see oli tema otsus ja eks targemad ja kogenenumad vaatlejad annavad selle kohta tagasisidet."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee