Kontaveit andis maailma teisele reketile kõva lahingu, kuid võitu ei tulnud!  (4)

Toimetas Jarmo Jagomägi, 4. oktoober 2018, 13:32
Anett Kontaveit.Foto: NICOLAS ASFOURI/AFP
Hiinas Pekingis peetaval kõrgetasemelisel tenniseturniiril jäi Anett Kontaveit (WTA 21.) võitluslikus mängus 5:7, 4:6 alla maailma teisele numbrile Caroline Wozniackile.

Kohtumise alustuseks said mõlemad naised kirja servimurde. Seejärel suudeti oma pallingut hoida, kuniks seisuni 3:3, mil Wozniackil õnnestus kaks geimi järjest võita. Kontaveit ei andud aga alla ning murdis omakorda taanlanna servi.

Sellel järgnes tõeline põnevusgeim! Kontaveidil kulus 15 minutit ning ta kaitses ära neli murdepalli, kuniks õnnestus seis 5:5 viigistada. Järgmised kaks geimi ja ühtlasi sett kuulusid aga Wozniackile. Avasett kestis üle tunni!

Juba enne matši oli kinni teibitud Kontaveidi vasak reis. Teise seti alguses tundus, et vigastus hakkas eestlannat ühe rohkem segama. Kuigi Wozniacki sai seti keskpaigas murde ja pääses 4:2 juhtima, oli Kontaveidil vastus olemas.

Eestlanna jõudis 4:4 viigini ja omas murdepalli, kuid seda ei õnnestunud realiseerida. Küll aga ei jätnud võimalust kasutamata Wozniacki, kes võitis kaks viimast geimi ja sellega ka matši! Kohtumine kestis 1 tund ja 50 minutit.

Veerandfinaalis läheb Wozniacki vastamisi Katerina Siniakova (WTA 40.), kes alistas kolmandas ringis Kiki Bertensi (WTA 11.) 6:4, 6:3.