Korvpall

Ühisliiga stardib täna, BC Kalev/Cramo peab esimese mängu pühapäeval

Kas Donaldas Kairys suudab Kalevi lõpuks tüürida VTB Ühisliiga play-off’i? 

Ville Arike, 5. oktoober 2018, 00:10
SUUND TEADA: Donaldas Kairys ütles kohe mullu Tallinna saabudes, et tema selge eesmärk on jõuda VTB Ühiszliigas play-off'i.Foto: Alar Truu

Korvpalli VTB Ühisliiga alustab täna oma kümnendat, juubelihooaega, ning üks viiest ses sarjas alati kaasa löönud meeskonnast on BC Kalev/Cramo. Seejuures on eelmise üheksa aasta jooksul osalenud ses liigas kokku 30 klubi, neist 16 jõudnud play-off’i, kuid mitte veel Eesti esindaja. Kas see lõpuks õnnestub?

Kalevi seni selgelt parim hooaeg oli 2014/15, mil pikka aega hoiti end kaheksa parema seas, kuid lõpusirge viimastel meetritel lasti endast mööda Astana ja lõpetati üheksandana. Kalevil oli kõik enda kätes, kuid Minskis saadud valus ühepunktiline kaotus andis kasahhidele võimaluse, mille nood ka ära kasutasid.

Toona 30 mängust kogutud 13 võitu tähistavad ka Kalevi mänguliselt parimat tulemust. Kui keset hooaega poleks tugevamatesse klubidesse lahkunud eesliini liidrid Rolands Freimanis ja Frank Elegar, oleks Eesti klubi ilmselt täitnud play-off’i unistuse. Ent Alar Varrakul jäi see saavutamata, kas eelmisel sügisel meeskonna tüüri haaranud Donaldas Kairys on õnnelikuma käega?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

7. oktoober 2018, 19:01
HEA START! Kalev/Cramo alustas ühisliiga hooaega kindla võiduga
4. oktoober 2018, 16:01
VIIES VEERANDAEG | Millise esmamulje on jätnud Eesti-Läti korvpalliliiga?
4. oktoober 2018, 10:28
VIDEO | Kalev/Cramo Ühisliiga vastane näitas eurosarjas ülimat hoolikust
3. oktoober 2018, 18:14
Andres Sõber Kalev/Cramo kogenud abitreenerist: Kairys jääb teda liiga palju suu ammuli kuulama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee