FC Flora - FC Nõmme KaljuFoto: Stanislav Moškov
7. oktoober 2018, 16:53

Jalgpalli Eesti meistriliigas peeti hooaja üks tähtsamaid matše, kus FC Flora ja Nõmme Kalju mängisid 2:2 viiki. Ühtlasi liigub Kalju üsna kindlalt Eesti meistritiitli kursil.

Sarnaselt kolmapäevasele mängule Levadia vastu alustasid nõmmekad veidi uimaselt ja Floral tekkis avaminutitel mitu head võimalust, millest ühe Mark Anders Lepik ka realiseeris.

Eriti tuliseks läks aga võitlus pärast pooletunnist mängu: nelja minutiga löödi koguni kolm väravat! Pärast poolajapausi võeti tuure maha ning Floral ei õnnestunud tiitlivõimalusi tagasi toovat kolmandat väravat lüüa. Kokku käis pall koguni kolm korda Kalju värava latis.

Mängu võtmesündmused:

• 1:0 9. minut Mark Anders Lepik teeb kiirusega Kalju kaitsjatele ära ja viib Flora juhtima
  • 1:1 32. minut Florakad jätavad Liliu paarikümne meetri kaugusel täiesti vabaks ja brasiillane paugutab palli ristnurka
  • 2:1 34. minut Flora poolelt vastab kiiresti Henrik Pürg, kes suunab palli väravasse peaga
  • 2:2 35. minut Rimo Hunt kasutab ära Flora kaitseliini ja väravavahi Magnus Karofeldi saamatuse ning viigistab

Kuigi teoreetiliselt on ka Floral ja Levadial veel võimalus Eesti meistriks tulla, siis reaalsuses Kalju seis üsna kindel. Nõmmekatel on 32 matšiga koos 78, Levadial 72 punkti. Floral on mäng vähem peetud ja punkte koos 71.