Spordivaria

TUBLID MEHED! Eesti Ameerika jalgpallurid murdsid Balti liiga finaali 

Toimetas Mart Treial, 8. oktoober 2018 13:23
Vilnius Iron Wolves - Team Estonia. Foto: Facebook / Gabrielius Jauniškis / Baltic League
Eesti parimaid Ameerika jalgpallureid koondav Team Estonia alistas möödunud laupäeval Vilniuses kohaliku Iron Wolvesi 36:24 ning kindlustas koha Balti liiga finaalis.

Enne mängu oli kodumeeskonnal näidata ette 48-0 võit kohaliku rivaali Kaunas Dukesi vastu ning 14-44 kaotus Riia Lionsi vastu. Eestlaste kontol oli enne seda mängunädalat kaks võitu: esimene mäng Riia Lionsi vastu lõppes Tartus võõrustajate kasuks seisuga 40-12 ning mängijate vähesuses vaevelnud Kaunas Dukesilt saadi loobumisvõit.

Kuna nelja meeskonna osavõtul toimuva liiga play-off'ides mängitakse vaid kaks mängu, finaal ja 3. koha mäng, olid panused enne mängu kõrged – mängus oli koht finaalis, kus võitjal tuleb vastamisi minna Riia meeskonnaga.

Leedu pealinn tervitas küllasõitnud eestlasi mänguks ideaalse ilmaga: taevas polnud ühtegi pilve ning ilm oli oktoobri kohta väga soe, +16 kraadi. Olenemata suurepärasest ilmast ei alanud mäng meie meestele sugugi edukalt, kuna skoori avasid esimese veerandi alguses hoopis raudhundid, kel õnnestus meie palli jalaga lüüa üritanud punter lõpualas palliga maha tõmmata, tulemuseks kaugeltki mitte igas mängus esineva safety ning kaks punkti – seis 2:0.

Sellega polnud aga eestlaste kannatused lõppenud, kuna vastased jõudsid kiiresti veel mitmel korral meie lõpuala vahetusse lähedusse. Sealt õnnestus Leedu Delfi kaudu mängu jälginud koduste rõõmuks vastased siiski suurepärase kaitse toel tagasi lüüa.

Albert Stepanyani ja Orm-Gregori Joosti vaheltlõiked ning Ott Eric Ottenderi ja Ralf Tambetsi mitu järjestikust püüdmist viisid lahingu esmakordselt Vilniuse meeskonna alale, mis päädis tavapäratult jooksjate ametit täitnud kaitseliinimängijate Martti Kassi ja Ülar Tiitma eduka koostööga, mille tagajärjel saavutati nii touchdown kui two-point conversion. Eestlaste 8:2 eduseisul suunduti poolajapausile.

Kuigi eestlased asusid juhtima, ei olnud seis kaugeltki mitte roosiline, kuna esimese poolaja lõpus vigastas quarterback Martti Poom selga ning mängujuhina pidi koha sisse võtma seni püüdjana tegutsenud Ott Sellis. Lisaks sunnitud vahetusele alustasid eestlaste meelehärmiks hästi poolaega leedukad, saades kahe eduka söödu tagajärjel kirja nii touchdown'i kui ka two-point conversion'i ning asusid juhtima 10:8.

Vastus ei lasknud ennast aga kaua oodata ning uskumatusse hoogu sattunud Tiitma toimetas palli pika jooksu tulemusel taas lõpualasse, seisuks 10:14 külaliste kasuks. Järgnevalt kasutasid initsiatiivi haaranud eestlased ära vastaste ridades valitsenud segaduse ning veel enne kolmanda veerandaja lõppu tõid Tambets ja Tiitma tabloole 22:10 edseisu.

Pärast Pyry-Emil Palanderi neljanda veerandi alguses tehtud vaheltlõiget tundus viivuks, et mäng ongi rahulikult meie eduseisul lõpuni veeremas, kuid leedukad polnud oma viimast sõna veel öelnud ning tegid eestlaste ebaõnnestunud punt'ile järgnevalt seisuks 16:22. Ärevas seisus ei jätnud eestlased aga midagi juhuse hooleks ning lõpualas toimunud segaduses kõvasti võidelnud Kassi ja Tambetsi töö vormistas touchdown'iks Sellis, millele järgnevalt lisas kaks punkti tabloole Ottender – seisuks leedukate poolt vaadatuna 16:30.

Kuigi korra veel jõudis kodumeeskond sihile, ei jätkunud neile õnne kauaks, sest Tiitma peatamatute jooksude tagajärjel skooris taas Team Estonia ning Tambetsi vaheltlõike järel oli kõik selge: Vilnius Iron Wolves 24, Team Estonia 36. Sellega kindlustas Team Estonia endale koha finaalis, kus mängitakse vana tuttava Riia Lionsiga.

Mängu asukoht ja aeg on täpsustamisel!

Kohtumise parim: Ülar Tiitma

Statistika:
Ülar Tiitma (DE/RB) – 3 TD, 2 TPC
Ralf Tambets (WR/LB) – 1 TD, 1 INT
Ott Eric Ottender (WR) – 1 TD, 1 TPC
Ott Sellis (WR/QB) – 1 TD
Albert Stepanyan (CB) – 1 INT
Orm-Gregori Joost (S) – 1 INT
Pyry-Emil Palander (CB) – 1 INT

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee