Greta Jaanson võitis pronksi.Foto: Erakogu
Sõudmine
10. oktoober 2018, 19:48

PALJU ÕNNE! 18aastane Greta Jaanson võitis noorte olümpialt pronksi (1)

Sõudja Greta Jaanson, kelle vanemad on endised tippsportlased Jüri ja Tatjana Jaanson, võitles Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel ühepaadil esmalt välja koha A-finaalis nelja parema seas ning võitis seejärel vaid pool tundi hiljem peetud A-finaalis pronksmedali. Tegemist on Eesti kõigi aegade esimese medaliga suviselt noorte olümpialt!

Jaanson jagas vahetult pärast finišit, et tema elu unistus on olnud sportlasena väljateenitult Eesti lippu kanda. „See on kõik nii uskumatu! Tulin siia mõttega, et koht esikümnes oleks oleks hea, aga nüüd ma sain medali. See kõik on on nii uskumatu!“ rõõmustas 18aastane Jaanson.

Kuldmedal läks Argentina sportlasele Maria Sol Ordasele, kelle võiduaeg finaalis oli 1.43,81. Hõbedale tuli rootslanna Elin Lindroth ajaga 1.44,31. Jaansoni ajaks kujunes 1.46,13. A-finaalis jäi neljandaks Usbekistani sõudja Luizakhon Islomova ajaga 1.51,21.