HC Kehra.Foto: Reigo Teervalt
Käsipall
10. oktoober 2018, 21:53

Kehra käis Viljandis võidu järel ja tõusis tabelis teiseks

Ainsas kolmapäevases meeste käsipalli meistriliiga kohtumises läksid esmakordselt sel hooajal vastamisi mullused medalistid Viljandi ja Kehra. Tasavägise kohtumise Viljandis võitsid pärast kaotatud avapoolaega kehralased 34:30 (13:16) ning tõusid liigatabelis HC Tallinna järel teisele kohale.

Kodumeeskonna ridadesse naasis näpuvigastusest paranenud Andrei Hapal, Kehra sai rivvi tagasi kolm nädalat reietraumaga eemal olnud Dmõtro Jankovski. Samas jäid külalistel koju kaks tagaliini põhimeest – Janar Mägi ja Andrei Vahnovitš. Kohtumise alguses särasid väravavahid, nii Kevin Pajuväli mulkide kui Mikk Aasmaa kehralaste poolel hiilgasid mitme tõrjega.

Kehra sai siiski värava-paariga ette, kuniks Sergei Rodjukovi kaks tabamust Viljandi esmakordselt 5:4 eduseisu aitasid. Võõrustajate kaitse muutus aktiivsemaks ja külalised tegid ohtralt tehnilist praaki. Peagi juhtis Viljandi 8:5, kuid pärast minutilist mõttepausi vähendasid Kaspar Lees ja Indrek Normak vahe minimaalseks.

Uuesti rebis Viljandi vahe kahe-kolme värava peale ja enne poolajavilet edu enam ei loovutanud – 16:13. Riietusruumist tulles kasvatas Hapal kiirrünnaku järel edu neljale, kuid Kehra vastas 3:0 vahespurdiga. Viljandi mängu hakkasid lõhkuma kaheminutilised karistused – kohtumise lõpuks kogunes eemaldamisi kaheksa –, kuid vajalikel hetkedel tegi häid tõrjeid 19-aastane Pajuväli.

Võrdne vastasseis jätkus kuni mängukellal hakkasid jooksma viimased kümme minutit. Siis kippus Kehra kiire mäng mulkidele üle jõu käima. Seisul 25:25 tabas Lees kaks korda järjest ja vahe hakkas veelgi kasvama. Kehra sai lõpuks võidu tulemusega 34:30. Lees viskas kümme, Jankovski seitse ning Normak ja Uvis Strazdinš viis väravat. Viljandi poolel sai Rodjukov kirja seitse, Hapal ja Simon Drõgin kuus tabamust.

Kehra tõusis meistriliigatabelis seitsme punktiga teiseks. HC Tallinnal on täisedu ehk kaheksa silma, tiitlikatsja Põlva Servitil viis. Viljandi jätkab nelja vooru järel kahe punktiga, nagu Põlva Coop ja Aruküla/Audenteski, kel üks mäng vähem peetud. HC Viimsi ja SK Tapa on kolme vooruga tabelisse saanud ühe viigipunkti.