NII SEE JUHTUS | Sport 12.10: KATKINE PLAAT! Eesti kaotas 0:1, Ratasepp jõudis finišisse (4)

Ohtuleht.ee, 13. oktoober 2018, 00:52
Eesti - Soome Robin Roots
Eesti jalgpallikoondis jätkas UEFA Rahvuste liigas oma nukrat seeriat, kaotades kolmandat kohtumist järjest 0:1. Siiski oli päevas ka veidi positiivsust, sest ultratriatleer Rait Ratasepp lõpetas täna Kanaari saartel oma hullumeelse 20päevase katsumuse. Need ja kõik muud põnevad spordiuudised nagu ikka Õhtulehe päevaülevaates!

23:37

Ats Purjel oli kahe meetri pealt väga hea võimalus, kuid pall takerdub Soome kaitsjatesse. Oijah

23:36

Pukkile mängiti ülihea läbisööt ning kuigi ründaja jäi veidi terava nurga alla leidis soomlane Aksalu ja esiposti vahelt selle prao, kust nahkkera võrku sokutada.

23:34

SOOME SAI OMA TAHTMISE. 90+1. MINUTIL TEEMU PUKKI

23:33

Sparv pääseb löögile, kuid Aksalu püüab. Eesti on surve alla jäänud!

23:32

Remark - kaptenipael anti edasi Mihkel Aksalule.

Ja 89. minutil olid soomlased taas väga lähedal väravale.

23:31

Eesti teeb oma viimase vahetuse, Konstantin Vassiljevi asemel tuleb platsile Marek Kaljumäe.

23:30

87. minutil oli Mihkel Aksalu see, kes Eesti halvimast päästis, tõrjudes Kamara löögi. SUPERTÕRJE!

23:28

8087 pealtvaatajat on täna Lillekülas.... neist vähemalt 3000 (kui mitte rohkem) on paraku soomlased.

23:26

Kaheksa minutit, pluss kohtuniku antud üleminutid mängu lõpuni.

23:22

Kostja proovib 78. minutil kauge karistuslöögiga vastaste väravavahti üllatada, kuid soomlaste kollkipper oli valmis!

23:14

70. minutil saab soomlaste keskkaitsja Arajuuri kollase kaardi. Ütleme nii, et mõni nõrgema närviga õigusemõistja oleks näidanud ka punast...

Ja Rauno Sappinen tuleb väljakult ära, Ats Purje tema asemel!

23:11

Tundub, et kõik on siiski korras. Aga see oli väga hirmus hetk, kui mängija sisuliselt niisama platsile pikali vajub.

23:11

67. minutil kukub Rauno Sappinen vastaste kastis näiliselt mitte millegi peale pikali ning on väga väga vaevaline püsti tõusma.

23:08

Kuigi kunagi ei taha liiga vara inimesi kiitma hakata, siis Nikita Baranov on näidanud täna väga head mängu. Metsa ja Klavani puudumisel on ta kindlalt meie kaitseliini juhtinud ning korduvalt ka viimase mehena Eestit halvimast päästnud.

23:04

Vahetab ka Soome, Pyry Soiri asemel tuleb platsile Petter Forsell.

23:03

Eesti koondis teeb kohtumise esimese vahetuse, 60. minutil tuleb Sergei Zenjovi asemel väljakul Siim Luts.

23:01

22:56

Teine poolaeg on alanud aktiivselt. Mängu 53. minutil teenis Henrik Ojamaa kollase kaardi.

22:50

Teine poolaeg on alanud.

22:50
SEKKA KA TEISI UUDISEID

22:50

22:35

Poolaeg 0:0. Mäng on küll üldiselt Soome kontrolli all olnud, kuid ohtlikumad olukorrad (kaks Kostja kauglööki) on Eesti tekitatud.

22:32
22:31

Kus nüüd läks andmiseks! Vassiljevi purakas oli juba teel väravasse, aga Soome kaitsja jäi joonepeal seljaga ette. Pool minutit hiljem käis nahkkera aga peaaegu Eesti meeskonna väravapostis.

22:28

Võrdluseks, millise tifoga üllatasid täna näiteks belglased.

22:25

39. minut - Joonas Tamm sai karistuslööki peaga jätkata, aga midagi ohtlikku sealt ei tulnud.

22:20

Keskkaitsja Joona Toivio löök lendas täpselt posti kõrvale, kuid Aksalu oli oma ülesannete kõrgusel. Nii Eesti kui ka Zenjov võivad kergemalt hingata.

22:18

AKSALU SUPERTÕRJE!

22:18

Ja tuleb ka esimene kollane Eesti meeskonnale - Sergei Zenjov ei saa ühes kahevõitluses õiglust ning läheb tagasi tegema. Võrdlemisi rumal käitumine ning  Soomele ka 17 meetri pealt ohtlik karistuslöök.

22:17

Ja kohe pool tundi pallitud. Eesti-Soome endiselt 0:0.

22:11

Kohe varsti saab 25 minutit mängitud. Kitsekülas muutusteta. Aga Eesti on päris hästi mängus sees, kuigi soomlaste Teemu Pukki on iga kord palliga väga ohtlik.

22:10

22. minutit on avavilest möödunud ning kuigi mäng on jätkuvalt (näiliselt) Soome kontrolli all ning aeg-ajalt on oht, et meie kaitseliin teeb kohe selle saatusliku apsaka, siis ohtlikumad olukorrad (Vassiljevi ja Puri kauglöögid) on just eestlaste tekitatud.

22:08

Sander Puri virutab ette nurka, kuid pall lendab napilt mööda. Eesti üritab.

22:06
22:04

Ojamaa triblas, söötis Kallastele, kes jättis omakorda palli Vassiljevile. Kostja kauglöök lendas napilt ristnurgast mööda. Mängitud veidi üle 17 minuti.

22:02

Kostja Vassiljev tsenderdab äärelt madala karistuslöögi, kuid keegi otsustavalt jalga vahele ei saa.

21:59

Teemu Pukki saab löögile, kuid Mihkel Aksalu on kindel.

21:59

Praegu tuleb eestlastel õnne tänada, et Joona Toivo pealöök (jah, nurgalöögist tulnud pallile) meie väravavõrgus ei lõpetanud vaid kaitsemüüris takerdus. Soomlaste tribüün juba ahhetas.

21:58

Kitsekülas endiselt 0:0. Soomlaste nurgalöögid on mõnel korral Eesti kaitsjates elevust tekitanud.

21:57

Soome on aktiivsemalt alustanud, midagi väga ohtlikku seni sündinud pole.

21:57

Esimesed kümme minutit on pigem möödunud soomlaste taktikepi all. Kuigi midagi liiga ohtliku pole põhjanaabrit veel teha suutnud, on esimesed käigud ja koridorid nad juba leidnud. Eesti ainus "moment" oli pikaks läinud nurgalöök.

21:51

Kuigi meil mõistab täna õigust Premier League'i kohtunik, kus (teoorias) lastakse natukene jõulisemalt mängida, välgub mängu neljandal minutil juba esimene kollane kaart. Patustajaks soomlaste kapten Tim Sparv.

21:47

Mäng on alanud!

21:45
TÄNASED MÄNGUD

21:45

Eesti hümn ja Eesti hümn (loe: Soome hümn) kuulatud ning mäng on avavile ootel.

21:38

Kuigi pressitribüünilt jääb üks tribüüniosa nägemata, peab tunnistama, et viis minutit enne kohtumise algust võivad soomlased jätkuvalt ülekaalus olla.

21:34

21:23

Veidi vähem kui pool tundi enne kohtumise algust on Lillekülas rohkem soomlasi. Pehmelt öeldes piinlik... loodame, et nii ei jää.