Võitlussport

Baruto muretseb maaelu pärast: seal elavaid inimesi riik ei näe 

Siim Kera, 13. oktoober 2018, 09:00
Kaido Höövelson.Foto: Jürgen Niit
Endine sumomaadleja Baruto ehk Kaido Höövelson (33) kandideerib kevadel riigikokku. Õhtulehele antud intervjuus tunnistas, et ta hakkas poliitikale teise pilguga vaatama pärast traagilist tulekahju.2015. aasta jaanuaris hukkusid Baruto kodukandis Lääne-Virumaal Laekvere vallas Rohu külas toimunud tulekahjus ema ja kaks last. Eesti Energia võttis perelt võla tõttu elektri ning tragöödia sai alguse ümber läinud küünlast. "Mul on paar konkreetset sihti," alustas Baruto. "Ma olen olnud poliitikavastane alates sellest ajast, kui Lääne-Virumaal hukkusid tulekahjus ema ja kaks last Miks see juhtus? Eesti Energia võttis voolu välja  See oli kolmelapseline pere koos isa ja emaga. Isa käis farmis tööl, nad lihtsalt ei jõudnud kõiki arveid maksta.

Kas võiks riigifirma poolt olla sellises olukorras kaastunne, abi või soodustus? Ma tegin oma tuletõrjekomando. Ostsin kaks tuletõrjeautot. Õigemini, ühe ostsin, teise sain pulmakingiks. Maal elavaid inimesi riik ei näe. See on väga kurb lugu. 

See läks hinge. Ma ei saa aru, kuidas riigifirma lööb kolmelapselisel perel kaabli läbi. Kolime kõik linna ja äkki saame tulevikus Amazonist endale porgandeid ja kartuleid tellida? On ju nii, sõbrad?" 

Loe pikemat intervjuud Barutoga siit!

Samal teemal

13. oktoober 2018, 00:05
SUUR INTERVJUU | Traagiline tulekahju muutis Baruto suhtumist poliitikasse: ma ei saa aru, kuidas riigifirma lööb kolmelapselisel perekonnal kaabli läbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee