Kaunase Žalgrise peateener Šarunas Jasikevicus (vasakul) kulutas täna palju närvirakke.Foto: Martin Ahven
Euroliiga
12. oktoober 2018, 21:59

Suurepärast hooaega korrata üritav Žalgiris alustas Euroliigat kibeda kaotusega

Kevadel korvpalli Euroliigas kolmandaks tulnud Kaunase Žalgiris alustas uut Euroliiga hooaega 79:87 kaotusega võõrsil mänginud Vitoria Baskoniale. Mullu jäi Žalgiris Baskimaa klubile samuti kahel korral kindlalt alla.

Enam kui 15 000 pealtvaataja ees mänginud Žalgiris võitis avaveerandaja 24:22, aga teisel perioodil tehti seitse pallikaotust ning poolajaks oldi 39:42 taga. Kolmanda veerandi lõpuks oli Leedu hiiu kaotusseis 53:63.

Žalgiris üritas küll mängu tagasi tulla, aga Vitoria kasuks 15 punkti toonud Jayson Grangeri rasked kolmesed venitasid vahe korraks isegi 18 punkti peale. Žalgiris tuli lõpuminutitel lähemale, aga Vitoria võit siiski ohtu ei sattunud.

Grangerit toetasid Shavon Shields 14 ja Tornike Shengelia 12 punktiga. Žalgirise resultatiivseim oli Nate Wolters 19 punktiga, Arturas Milaknis lisas 12 silma.

Teised tänased mängud:

Podgorica Buducnost - Milano Olimpia 71:82 (Earl Clark 22 - Vladimir Micov 15, Nemanja Nedovic 14)

Moskva oblasti Himki - Piraeuse Olympiacos 66:87 (Aleksei Šved 34 - Zach LeDay 14, Aleksander Vezenkov 13)

Istanbuli Fenerbahce - Gran Canaria 97:72 (Jan Vesely 19+11 lp, Nikola Kalinic 16 - Christopher Evans 13)