Siim-Sander Vene.Foto: basquetmanresa.com
13. oktoober 2018, 21:35

Siim-Sander Vene tegi Hispaania-karjääri punktirekordi ja aitas koduklubi magusa võiduni

Siim-Sander Vene koduklubi Manresa alistas Hispaania korvpallimeistrivõistlusel võõrsil 82:77 tugeva Andorra meeskonna. Vene kerkis 23 punktiga Manresa resultatiivseimaks. Nii suure punktiarvuni polnud ta Hispaanias varem jõudnud.

Manresa võitis esimese poolaja 38:34, Vene oli selleks ajaks visanud 14 punkti. Teisel poolajal suutis Manresa edu kahekohaliseks kasvatada, aga võit ei tulnud lihtsalt, sest kolm minutit enne lõppu vähenes vahe vaid neljale punktile. Cady Lalanne'i ja Alex Renfroe korvid tõid siiski Manresa poolelt rahu majja.

Vene sai platsile 28 minutiks ja lisas 23 punktile ühe lauapalli ja kaks resultatiivset söötu. Kahepunktiviskeid tabas ta 7st 5, kolmeseid 5st 3 ja vabaviskeid 4st 4. Lalanne'i arvele jäi 17 punkti ja Gabriel Lundberg viskas 10 silma.

Eurocupil mängiva Andorra kasuks viskas Dylan Ennis koguni 36 punkti.

Manresa on Hispaania liigas võitnud neljast mängust kaks, sama seis on ka Andorral.