Oliver Venno oma eelmise koduklubi Maliye Milli Piyango särgis. Foto: Facebook @maliyemillipiyangoankara
14. oktoober 2018, 18:17

Venno tõusis Türgis üleplatsimeheks, Täht alustas tagasihoidlikult

Eesti võrkpallikoondislased Oliver Venno ning Robert Täht alustasid täna Türgis oma vollehooaega ning avavoorus said mõlemad mehed ka võidurõõmu tunda.

Robert Tähe värske leivaise Izmiri Arkas Spor alustas Türgi liigat võidukalt, alistades esimeses voorus Afyoni Belediye Yüntase 3:1 (25:19, 25:20, 19:25, 29:27).

Täht kuulus esimesed kolm geimi Arkase algkoosseisu ning tõi kohtumise lõpuks 8 punkti (-2, rünnak 13st 8 ehk 62%). Neljandas geimis sai oma võimaluse endine Brasiilia koondislane, 39aastane Joao Paulo Bravo, kes tõi lühikese ajaga kärmelt kuus silma (+2). Arkase resultatiivseim oli Türgi koondislane Yigit Gulmezoglu 24 punktiga (+16, rünnak 57%).

Viimased kaks hooaega Maliye Milli Piyangos mänginud Oliver Venno vahetas samuti tänavuseks hooajaks leivaisa, kolides Türgi mulluse neljanda klubi Istanbuli Galatasaray manu, kes alistas avavoorus 3:0 (25:19, 25:23, 25:23) Inegöli.

Eestlasest diagonaalründaja lõi Türgi mulluse kümnenda klubi vastu 28 punkti (+18), tõustes sellega üleplatsimeheks. Rünnakul lõi Venno 35st tõstest punktiks 22 ehk 63%, viis punkti tuli veel servijoone tagant ning üks blokist.

Lisaks kohalikule liigale näeb mõlemad meest tänavu mängimas ka eurosarjas. Tähe koduklubi Arkas lööb kaasa Meistrite liigas ning Venno leivaisa Galatasaray tugevuselt teises CEV karikasarjas.