Vehklemine

Nikolai Novosjolov: parema meelega alustanuks peatreeneri tööd pärast tippspordiga lõpetamist (1)

Ville Arike, 15. oktoober 2018, 17:04
Vehklemisliidu president Margus Hanson (paremal) teatas tänasel pressikonverentsil, et meeste koondise peatreeneriks kinnitati Nikolai Novosjolov, kes jätkab samal ajal ka tegevsportlase karjääri. Pildil vasakul on koondislane Jüri Salm.Foto: Martin Ahven

Eesti Vehklemisliit kinnitas meeste koondise uueks peatreeneriks kahekordse maailmameistri Nikolai Novosjolovi, kes jätkab ühtlasi sportlaskarjääri. Novosjolov tõdes, et võtnuks ideaalis selle ameti vastu pärast 2020. aasta Tokyo olümpiat, kuid alustab Eesti vehklemise huvides juba praegu.

„Parema meele ja kergema südamega alustanuks pärast Tokyot, siis, kui oleksin tippspordist juba loobunud. Aga alustasin juba noorematele teadmiste jagamist, miks mitte teha seda ka vanemate meestega. Pigem on esialgu õigem pidada mind juhendajaks, mitte peatreeneriks. Nii minul kui ka poistel on kõvasti arenguruumi,“ rääkis Novosjolov, kes kureerib ka 2024. aasta olümpia perspektiiviga töötavaid noormehi.

„Vanus ei luba mul senises mahus enam treenida, jääb rohkem vaba aega ja seda saangi panustada võistkonna heaks. Esmane ülesanne on moodustada treening- ja võistlusplaanid. Laagrite programm on koostamisel, peagi läheme harjutama Poola ja Moskvasse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15. oktoober 2018, 14:18
Nikolai Novosjolovist saab Eesti vehklemismeeskonna peatreener

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee