Tennis

Anett Kontaveit: haigus segas vahepeal, ma pole eriti värske (1)

Ville Arike, 15. oktoober 2018, 19:54
Anett KontaveitFoto: SIPA/Scanpix
Anett Kontaveit alustas Moskva tenniseturniiri raske 2:6, 6:3, 7:5 võiduga noore venelanna Anastassia Potapova üle ja tõdes, et kerge haigusevimm on sees.

"Olin mängu lõpus enesekindel ja mängisin viimaseid punkte hästi, kuid värskus pole päris sama, mis muidu," lausus Kontaveit Eesti ajakirjanikele antud telefoniintervjuus. Ta selgitas: "Wuhani turniiri (see toimus kolm nädalat tagasi - toim) poolfinaalis neelasin antibiootikume, pärast Pekingist (seal võisteldi üle-eelmisel nädalal - toim) kojutulekut jäin haigeks. Olen viimasel ajal küllaltki vähe harjutanud. Vahepeal tundsin end paremini, eile-täna olin jälle natuke väsinum, kurk oli imelik. Aga mängida sain. Hooaja lõpp on kõigile raske."

Kohtumist Potapovaga nimetas Kontaveit väga raskeks. "Ma ei saanud end kuidagi käima. Ka 2:0 ette pääsesin ainult tänu vastase vigadele. Teises setis sain mängu käima ja paremaks. Otsustavas setis jäin kohe murdega taha, lõpuks võitlesin geimi tagasi ja jätkasime hästi tihedalt lõpuni."

Kontaveit asub maailma edetabelis 21. ja Potapova 94. kohal, kuid eestlanna sõnul pole kohal tähtsust. "Ta on teinud korraliku aasta (jõudnud kahel WTA turniiril finaali - toim) ja on veel väga noor, arvan, et ta mängib veel ka noorteturniire. Pidin võitmiseks teises ja kolmandas setis väga palju vaeva nägema, taas ütles õigel ajal õigeid asju treener Nigel Sears."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee