Antoine Griezmann realiseerib otsustava penalti.Foto: AFP/Scanpix
16. oktoober 2018, 23:41

Rahvuste liiga: Prantsusmaa murdis maha Saksamaa, Lätile suur kaotus

Jalgpalli Rahvuste liiga tänases keskses kohtumises võttis valitsev maailmameister Prantsusmaa Pariisis vastu teise suurjõu Saksamaa ning võitis 0:1 kaotusseisust 2:1.

14. minutil viis Toni Kroos küll penaltist sakslased juhtima, kuid teisel poolajal tõi pöörde Antoine Griezmann. Esmalt lõi ta 62. minutil peaga viigivärava ning seejärel realiseeris 80. minutil võidupenalti. Saksamaa oli kolm päeva tagasi saanud Hollandilt 3:0 sugeda ning väljaanne Bild teatas enne tänast kohtumist, et kaotuse korral jääb see peatreener Joachim Löwile viimaseks. Näis.

A-liiga 1. alagrupi tabel: Prantsusmaa 7 punkti (3 mängust), Holland 3 (2), Saksamaa 1 (3). Viimane koht tähendaks sakslastele langemist B-liigasse.

B-liiga 1. grupis kindlustas esikoha Ukraina, kes alistas Tšehhi 1:0 (43. Malinovski). Tabel: Ukraina 9 punkti (3 mängust), Tšehhi 3 (3), Slovakkia 0 (2).

4. grupis võitis Wales võõrsil Iirimaa 1:0 (58. Wilson). Tabel: Wales 6 (3), Taani 4 (2), Iirimaa 1 (3).

C-liigas oli mänguhoos 3. alagrupp. Norra võitis Bulgaaria 1:0, Sloveenia teenis Küprose vastu raske 1:1 viigi, lüües päästva värava 83. minutil. Kaotus tähendanuks sloveenidele D-liigasse langemist, nüüd jääb pääsemisvõimalus alles. Tabel 4 vooru järel: Norra, Bulgaaria 9 punkti, Küpros 4, Sloveenia 1.

D-liigas kindlustas 1. grupis esikoha Gruusia, kes nüpeldas Lätit võõrsil 3:0. Kasahstan oli 4:0 parem Andorrast. Tabel 4 vooru järel: Gruusia 12 punkti, Kasahstan 5, Läti, Andorra 2.

4. grupis üllatas teist korda järjest Gibraltar, kes oli kolme päeva eest saanud jagu Armeeniast ning võitis nüüd kodus Liechtensteini 2:1. Armeenia rehabiliteeris end 4:0 eduga liidri Makedoonia üle. Tabel 4 vooru järel: Makedoonia 9 punkti, Armeenia, Gibraltar 6, Liechtenstein 3.