Ohtuleht.ee 18. oktoober 2018 19:25
Neljapäeva õhtul Eesti ajas kell 00.30 toimub Buenos Aireses noorte olümpiamängude lõputseremoonia. Eesti delegatsiooni lipukandjana astub üles Eestile läbi aegade esimese suvise noorteolümpia medali võitnud sõudmise pronksmedalist Greta Jaanson.

Jaanson ütles, et tal on hea meel, et saab sini-must-valget lippu kanda. „Mis oleks veel suurem au kui see, et mulle on oma esimestel olümpiamängud usaldatud selline roll!“ rõõmustas eestlanna. 

Eesti delegatsioon kannab noorteolümpial Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. Lõputseremoonia algab õhtul kohalikus ajas kl 19.30 (Eesti ajas kl 00.30) ning sellele saab Olympic Channeli ülekande vahendusel kaasa elada kõikjal maailmas. Ülekandeid vahendab ka EOK erileht.

Eesti Olümpiakomitee noorteprojektide juht Merle Kaljuranna hinnangul on noorteolümpia olnud Eesti koondisele edukas. „Buenos Aires oli Eestile omal moel edukas juba enne algust, sest kvalifitseerumise sõel oli osavõitjate väiksema arvu tõttu tihedam kui suurtel olümpiamängudel, samas suutis kvalifitseeruda varasemast rohkem Eesti sportlasi ning rohkematel aladel.

Võistlesid meie sportlased suurepäraselt – Eesti sai esimese suvise noorteolümpia medali, üheksa kohta esikümnes ning koondislased püstitasid arvukalt uusi rekordeid – nii isiklikke kui ka Eesti rekordeid. Tugevaid tulemusi tuli erinevatelt aladelt – see näitab, et Eesti spordi järelkasv on tugev ning seda aladeüleselt,“ sõnas Kaljurand.

Eesti koondise medalid:

Eestile 1 pronksmedal sõudmises – Greta Jaanson

Nö olümpialipu alla kuuluv (punktiarvestuses see medal ei kuulu Eestile) hõbemedal rahvusvahelise võimlemisalade segavõistkonna koosseisus – Adelina Beljajeva (18. koht)

Eesti koondise kohad esikümnes

3. Greta Jaanson, sõudmine

4. Eerik Haamer, teivashüpe

4. Marleen Mülla, teivashüpe

5. Viktoria Vesso, naistemaadlus

6. Gedly Tugi, odavise

6. koht vibulaskmise rahvusvaheline segavõistkond Hendrik Õun (koos Filipiinide vibusportlase Nicole Marie Taglega)

7. Annika Kelly, vasaraheide

7. Marta Ossipova, karate kumite

8. koht Ivan Štšeglov, 200m seliliujumine

9. koht korvpalli 3x3 meeskond koosseisus Kerr Kriisa, Aleksander Oliver Hint, Arthur Herman Entsik, Jaan Erik Lepp

Täiskasvanute Eesti rekordid

Ivan Štšeglov, 200m seliliujumine 2.01,69

Vanuseklassi Eesti rekordid

Ivan Štšeglov, 200m seliliujumine – Eesti juunioride rekord 2.01,69

Hendrik Õun, vibulaskmine – Eesti kadettide rekord 671p

Annika Kelly, vasaraheide  - Eesti U18 rekordid 63.37 ja 63.41

Eerik Haamer, teivashüpe – Eesti U18 rekord 5.15