Nando De Colo.Foto: Sputnik/Scanpix
Euroliiga
18. oktoober 2018, 23:51

VIDEO | Jala gaasipedaalilt võtnud CSKA veeres ikkagi võidukalt lõpuni

Viimasel seitsmel aastal Euroliigas Final Fouri jõudnud Moskva CSKA liigub vähemalt esialgu samas suunas ka tänavu. Eurosarja kolmandas voorus nopiti kolmas võit, kui koduplatsil alistati mullune EuroCupi tsempion Istanbuli Darüssafaka 80:75.

Poolaja 31:38 kaotanud Venemaa suurklubi pani oma paremuse maksma kolmandal veerandajal, mis võideti 26:10. Pärast sellist vahespurti tundus võit olevat vaid vormistamise küsimus, kuid 50 sekundit enne kohtumise lõppu jõudsid külalised veel nelja punkti kaugusele (78:74). Seejärel tegi Ray McCallum aga Darüssafaka eest ründaja vea ning CSKA kindlustas 80:75 võidu vabaviskejoonelt.

CSKA resultatiivseim oli 14 punkti toonud Cory Higgins. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Nikita Kurbanov (13 + 8lp), Sergio Rodriguez (11) ning Nando De Colo (10). Darüssafaka parimad oli Stanton Kidd ja Michael Eric 15 punktiga.

Tel Avivi Maccabi Fox oli Montenegros 78:68 üle mullusest Aadria liiga meistrist Podgorica Buducnost Volist. Iisraeli klubi parim oli Scottie Wilbekin 28 punktiga (kolmesed 6/11, kahesed 4/5), Michael Roll panustas 12 ning Tarick Black 10 silmaga. Buducnosti parim oli Edwin Jackson 13 punktiga.

Kuuekordne Euroliiga võitja Ateena Panathinaikos OPAP alistas kodusaalis mängleva kergusega Gran Canaria Herbalife'i 102:87. Kreeklaste tulemuslikumad oli ameeriklane Keith Langford ja leedulane Lukas Lekavicius 16 punktiga. Külaliste kasuks tõid 15 punkti Marcus Eriksson ja Christopher Evans.

Hooaega kahe kaotusega alustanud Barcelona Lassa sai kolmandas voorus aga silma pähe, alistades koduväljakul Müncheni Bayerni 83:73. Üleplatsimeheks tõusis Kataloonia klubi korvialune jõud Ante Tomic 18 punktiga, Chris Singleton lisas omalt poolt 15. Bayerni resultatiivseim oli Maodo Lo 16 punktiga.