John Isner (pildil) ja Kevin Anderson müttasid üle kuue ja poole tunni. Foto: TONY O'BRIEN
19. oktoober 2018, 15:00

Legendaarsel Wimbledoni tenniseturniiril võeti vastu kardinaalne uuendus

Wimbledoni tenniseturniir on maailma vanim (141aastane) ning väga pikkade traditsioonidega. Nüüd võeti vastu aga kardinaalne uuendus.

Nimelt kasutatakse tulevast aastast ka Wimbledoni turniiri otsustavas setis kiiret lõppmängu (tiebrake). Varasemalt kestis sett seni, kuniks üks mängija kaks geimi järjest võidab, seega venisid matšid väga pikaks.

Nüüd näevad reeglid ette, et kui otsustavas setis on mängijad jõudnud 12:12 viigini, tuleb kiire lõppmäng. Just nagu tavaturniiridel seisult 6:6.

Reeglimuudatus võeti peamiselt vastu tänavuse turniiri valguses. Nimelt kestis John Isneri ja Kevin Andersoni poolfinaal 6 tundi ja 36 minutit, kuniks Anderson lõpuks geimi 26:24 võitis. Rekordlahing peeti 2010. aastal, kui parema selgitamiseks kulus veidi üle 11 tunni.

Lõplik otsus võeti vastu pärast suhtlust nii mängijate kui ka kohtunikega. Samuti võeti arvesse pealtvaatajate huve.