Spordivaria

„On ju vägev rivi minu selja taga,“ naeris õnnelik võitja.

Haruldane saavutus! Eesti sporditipp jättis selja taha hulga maailmakuulsaid tähti (1)

Ohtuleht.ee, 21. oktoober 2018 13:20
Rein Pill tegi Helsingis suurepärase etteaste.Foto: SUSANNA LIIS OLE
Helsingis toimunud CSI5* taseme puhtusele ja kiirusele peetud ratsutamisvõistlusel osales kokku 35 võistlejat, kelle hulgast kerkis parimaks Rein Pill. Eestlane seljatas sellised ratsutamiskuulsused nagu Jur Vrieling, Steve Guerdat, Maikel Van der Vleuten, Peder Fredricson jt.

Helsinki Classics on traditsiooniline laupäevaõhtune puhtus-kiirus parkuur Helsinki International Horse Show’l, kus takistuste kõrgus ulatub 150 sentimeetrini.

Guilherme Jorge’i ehitatud rada ei olnud tehniliselt ülemäära keeruline, mida peegeldas ka fakt, et puhtad sõidud tegid lausa 18 ratsutajat. Ülejäänutel lipsasid vead enamasti sisse siis, kui üritati aja peale sõitma minna. Omajagu pikalt hoidis liidripositsiooni Maikel van der Vleuten hobusega Arera C, kes puhta sõiduga sai ajaks 50,89 sekundit, mis kokkuvõttes andis talle lõpuks neljanda koha.

Rein Pill tegi Helsingis suurepärase etteaste. Foto: SUSANNA LIIS OLE

Steve Guerdat andis Venard de Cerisy’ga korralikult gaasi ja jõudsid veel kiiremini finišisse, lõpetades ajaga 50,60 sekundit. Võistlusklass hakkas juba otsi koomale tõmbama ja Guerdat oli jätkuvalt tulemustes esimene.

Jur Vrieling ja Dallas VDL ei kujutanud pealtnäha suurt ohtu, sest hobune tundus enne hüppamist ehk pisut suur ja aeglane, kuid antud arvamus ei pidanud paika. Hollandlane tegi lühikesed pöörded, sõitis pikematel distantsidel hobust palju edasi ning edestas Guerdat’d 13 sajandikuga, mis viis ta esimeseks.

Eelviimasena olid stardis Rein Pill ja Alfons Ra. Sõitu jälgides ja seda liidriga võrreldes ei tundunud, et sellest esikohaks piisaks, kuid võta näpust! Veel lühemad pöörded, hea kiirus ning natuke õnne tõid meie paari Vrielingust omakorda 8 sajandikku kiiremini finišisse ning kui viimasena startinud Harm Lahde (Oak Grove’s Vogelfrei) ülemäära kiirelt ei liikunud, oli kindel, et meie paar on CSI5* võistlusklassi võitnud, edestades mitmeid maailma tippratsanikke.

Rein Pill tegi Helsingis suurepärase etteaste. Foto: SUSANNA LIIS OLE

Sellise taseme võistlusel on võit loomulikult magus ning nii laialt naeratavat ja rõõmsat Pilli pole juba ammu nähtud. „On ju vägev rivi minu selja taga,“ naeris õnnelik võitja. Kui nii mõnigi maailmakuulsa nimega konkurent paistis autasustamisel hapu näoga, siis teise koha omanik, Hollandi tippsõitja Jur Vrieling tunnutas ja kiitis võitjat.

„Jur tuli peale autasustamist rääkima, et oli juba end võitjaks pidanud, kui tulin mina ja napsasin talt võidu,“ muigas Pikk. „Mul ei olnud üldse plaani võitma minna. Tavaliselt enne suurt sõitu (GP-d) ei minda eelneval päeval kihutama nagu pöörane. Aga sõites vaatasin, et läheb päris hästi ja lasin hobusel minna. Alfons hüppas ülihästi ja toimis veel paremini, kui eile (üleeile - toim), mõtlesin siis, et las läheb. Niimoodi tuleb harva välja, nagu täna (eile - toim) tuli. Kui sõit läbi sai, vaatasin tablood ja – ohhoo, sain esimese aja! See tuli endalegi suure üllatusena!“

Rada oli ehitatud pöörete peale ja need õnnestusid meie paaril ideaalselt. „Kuna Alfons on mõistlik hobune, siis sain tal vabalt minna lasta, ilma et peaksin kartma, et homme (täna - toim) pole ta enam nii hästi juhitav.“

Eesti ratsanikest on Pillil ainsana võimalus ja au pühapäevases 5* Grand Prix’l kaasa lüüa. Kuna selles sõidus on tase väga kõrge ja häid paare nii palju, siis otsustas rajameister esmakordselt, et parkuuri lisatakse paar tõket, mis on kõrgusega 165 cm. „Homne (tänane - toim) rada saab kindlasti olema väga tehniline ja lisaks ka kõrge. Läheme andma oma parimat,“ ütles Pill.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee