Trae Young kogus 35 punkti ja 11 korvisöötu.Foto: AFP/Scanpix
22. oktoober 2018, 09:12

NBA aasta uustulnuka tiitli pärast läheb kõvaks andmiseks - ka Trae Young pani võimsa märgi maha

Suvises NBA draft'is esimesena valitud Deandre Ayton tegi kõva esituse kohe oma esimeses ja kolmas valik Luka Doncic teises suurliigas peetud mängus. Läinud ööl ei jäänud neist grammigi maha draft'i viies valik Trae Young, kes vedas Atlanta Hawksi kindla võiduni Cleveland Cavaliersi üle.

Hawks jäi mängu alguses 14-punktilisse kaotusseisu, kuid teisel veerandil visatud 18 punktiga vedas Young omad poolajavileks ette 64:60. Pärast suurt pausi enam tagasi ei vaadatud ja valitsev Idakonverentsi meister suruti maha koguni 133:111, Young kogus 35 punkti ja 11 korvisöötu. Viimati suutis mõni uustulnuk (Stephen Curry) sama aastal 2010.

LeBron Jamesi järgse ajastuga kohanema pidav Cavs on kaotanud kõik kolm seni peetud mängu. Kevin Love'i 16 punktist ja 17 lauapallist jäi võitmiseks väheks.

Hawks tabas kokku 22 kolmepunktiviset. Seejuures on tegemist meeskonnaga, kus tervelt kümnel mängijal on NBA kogemust kõige rohkem kaks aastat. Kui võtta ära veteran Vince Carter, on mängijate NBA karjääri keskmine pikkus 2,63 aastat!

Denver surus Gary Harrise (28 p) ja Nikola Jokici (23) vedamisel maha tiitlikaitsja Golden State'i 100:98, Los Angeles Clippers aga Tobias Harrise (23) ja Danilo Gallinari (20) juhtimisel Houstoni 115:112. Oklahoma City ridades tegi hooaja esimese mängu Russell Westbrook, kuid see ei päästnud meeskonda kodus 120:131 kaotusest Sacramentole.