WRC

ÕL KATALOONIAS | 2003. aasta tšempion Petter Solberg saab "puurist" välja 

Henry Rull, Salou, 25. oktoober 2018 17:01
Petter Solbergi viimane täispikk autoralli MM-hooaeg oli 2012. aastal, mil ta sõitis Fordiga.Foto: GIUSEPPE CACACE
2003. aasta autoralli maailmameister Petter Solberg osaleb täna algaval Hispaania rallil oma esimesel MM-etapil pärast 2012. aasta hooaega ning naudib kogu protsessi täiega.

Kataloonias on 43aastase norralase istumise all Volkswagen Polo GTI R5 masin, mis võistleb WRC2-arvestuses. See aga ei tähenda mõned aastad tagasi ka WRC-sarjas sõitnud Volkswageni tehasemeeskonna tagasitulekut: nad lihtsalt toodavad ning müüvad R5-masinaid.

Solberg tõdes, et teekond Kataloonia rallini pole olnud lihtne. "Olin aasta alguses päris haige ning oleksin rallikrossi hooaja peaaegu vahele jätnud," sõnas ta.

Nimelt tegi Solberg mullusel rallikrossi Läti MM-etapil avarii, mistõttu murdis kaks roiet ning rangluu. Kuid mõnes mõttes oli tegemist õnneliku õnnetusega: norralane käis hiljem röntgenis, kus avastati tõsisem probleem - norralase üks kops tootis liiga palju rauda. 

Solberg toonitas täna, et ta armastab rallit ning sõitmist. "Tunnen ralli vastu suurt kirge. WRC2-autod on suurepärased, Volkswageni masina sooritusvõime on hea. Loodetavasti läheb meil hästi ning me ei tee vigu," ütles ta.

Lisaks norralasele on Kataloonias WRC-autodega stardis nii mõnigi mees, keda me tavaliselt MM-sarjas ei näe. Näiteks on Hispaanias stardis üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb ning ameeriklane Ken Block, kes on tuntust kogunud nii tehnikasportlase, triki- kui ka ärimehena. "Austan inimesi, kes leiavad viisi, et ralli juurde tagasi tulla," lausus Solberg.

Samal teemal

25.10.2018
VIDEO | Hullunud fänn mängis juba testikatsel elu ja surma piiril