WRC

ÕL KATALOONIAS | Jari-Matti Latvala rehvi purunemist: ründasin ühte paremkurvi vist liiga agressiivselt 

Henry Rull, Salou, 26. oktoober 2018 15:29
Jari-Matti Latvala.Foto: Robin Roots
Kataloonia MM-ralli esimese täispika võistluspäeva dramaatilisem hetk kuulus Jari-Matti Latvalale. Ta näitas ralli 4. katsel suurepärast hoogu ning oli liikumas üldarvestuse liidripositsiooni suunas, kuid katkine rehv tegi selle plaaniga üks-null.

Latvala edestas eelviimases vaheajapunktis lähimat jälitajat Ott Tänakut 12,9 sekundiga, kuid finišisse jõudis näitas tabloo hoopis ränka ajakaotust: soomlane jäi katse kiireimast mehest Andreas Mikkelsenist maha 39,3 sekundiga.

Purunenud rehv võttis Latvala katse finišis mõistetaval põhjusel vanduma. Enne päeva poolitavat teeninduspausi kinnitas ta aga, et on maha rahunenud. "Ma poleks tohtinud televisioonis niimoodi rääkida," lisas ta. 

"Tahtsin olla agressiivne. 10 km enne lõppu tundsin, et rehv hakkab tühjaks minema. Ühes paremkurvis olid kivid teel ning võib-olla ründasin seal liiga agressiivselt, aga ega ma midagi suurt ei tabanud," andis ta juhtunust oma nägemuse.

Pärast nelja kiiruskatset juhib Kataloonia rallit Ott Tänak. Tema edu lähima jälitaja Elfyn Evansi ees on 11,7 sekundit, ralli jätkub Eesti aja järgi kell 16.23.

Samal teemal

28.10.2018
NII SEE JUHTUS | Kataloonia ralli: Uskumatu! Vanameister Loeb võitis, Tänak võttis punktikatselt maksimumi
26.10.2018
ÕL KATALOONIAS | Ott Tänak päeva esimesest poolest: võtsime, mis võtta andis
26.10.2018
ÕL KATALOONIAS | STATISTIKAPOMM: Tänak hoiab mitmes arvestuses liidrikohta
25.10.2018
MM-SARJA PINGEST NÕRETAVAD TIITLIHEITLUSED: Solberg nõelas Loebi, kes ahastas hiljem Grönholmi ja Hirvoneni