Helsingi Jokerit - Moskva Spartak. Foto: Teet Malsroos
Jäähoki
26. oktoober 2018, 21:03

Eesti hokisõbrad said juba teist korda rõõmustada koju kätte toodud tipptasemel hokilahingu üle. Kui kaks aastat tagasi ristasid Tondiraba jäähallis toimunud KHLi kohtumise raames kepid Riia Dünamo ning Magnitogorski Metallurg, siis seekord uisutasid jääle Helsingi Jokerit ning Moskva Spartak, kellest saatis edu soomlasi.

Nii-öelda kodujääl mänginud Jokerit alustasid kohtumist küll teravamalt, tabades neljandal minutil Spartaki meeskonna väravaposti, kuid juba 30 sekundit hiljem said nad külma duši osaliseks, kui Benjamin Maxwell venelased juhtima viis.

Viis minutit hiljem oli põhjanaabrite ahastus juba kahekordne, sest Spartaki abikapten Andrei Kuteikin viis Mosvka klubi kiirrünnakust 2:0 ette. Kuigi põgusa NHLi karastusega Brian O’Neill suutis soomlaste kaotusseisu vahepeal minimaalselt vähendada, pääseseid spartaklased mõtlemisajale ikkagi kaheväravalises eduseisus. Kolmanda tabamuse autoriks Enver Lisin.

Tegelikult sahises Jokerite meeskonna väravavõrk avakolmandikul veel neljandatki korda, kuid kohtunikud otsustasid videokorduste abiga toda tabamust mitte lugeda.

Teist perioodi alustasid põhjanaabrid teravamalt teenides kärmelt 4v3 ülekaalu, mida üle lahe kaasa sõitnud fännide kurvastuseks neil siiski ära realiseerida ei õnnestunud. Kuigi Spartaki väravasuul seisnud Nikita Bespalov õnnestus Jokeritel üle mängida, siis väravaposti mitte.

Oma tahtmise said soomlased alles pooletunnise mängu järel kui John Norman pani Jesse Joensuu kaugviskele kepi vahele ning litri väravasse suunas, tehes seisuks 2:3. Joensuu sai oma värava kirja aga juba poolteist minutit hiljem, viigistades mänguseisu 3:3-le, millelt mindi vastu ka kolmandale kolmandikule.

Viimase 20 minuti jooksul kumbki meeskond enam sihile ei jõudnud ja nii otsustati kohtumine lisaajal. Kolme-kolme vastu hokilahingus viskas otsustava 4:3 võiduvärava Jokerite ründaja Steve Moses.

Teist korda tulevad Jokerit Tondiraba jääle juba pühapäeval, kui kell 15.00 algavas kohtumises võõrustatakse Tšerepovetsi Severstali.