Korvpall

Donaldas Kairys: Avtodori vastu pole liigselt kiirustades midagi teha 

Ville Arike, 27. oktoober 2018, 19:26
Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys.Foto: Martin Ahven
BC Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys tõdes pärast 102:113 kaotust Saraatovi Avtodorile, et tollele meeskonnale pole nn streetball'i mängides võimalik vastu saada.

"VTB liigas on paljude meeskondade vastu raske mängida head kaitset. Niisuguste vastaste sekka kuulub ka Avtodor, kel on individuaalselt head mängijad. Nende vastu saamiseks tuleb tervel meeskonnal korraga teha rasket tööd. Mängijad peavad olema hingega asja kallal mitte ainult üks-üks, vaid ka võistkondlikus kaitsetöös. Nii see kui ka keskendumine olid täna allpool arvestust. Vahepeal suudame seda, vahepeal mitte," rääkis Kairys.

Samal teemal

"Meil polnud kaitses mängu üle kontrolli. Rünnakul tahtnuks samuti näha mõtestatumat tegutsemist. Liiga palju läks mäng streetball'iks kätte ära (see väljend tähendab üldiselt liigset kiirustamist - toim) ja selles on Avtodor meist parem."

Kairys mängitas tsentreid Landen Lucast ja Reggie Lynchi kokku ainult 28 minutit ja selgitas asja: "Korraga saab väljakul olla ainult üks "number viis". Kasutasin sel kohal palju Kitsingut lootuses, et sellega õnnestub vastase kaitse avada. Esimesel poolajal ei sooritanud me ei läbimurdeid ega teeninud vabaviskeid. Ka teisel poolajal ei töötanud meie mänguplaan kuni päris viimaste minutiteni kordagi. Aga selleks ajaks oli mäng sisuliselt tehtud."

Kairys loodab, et järgmisel nädalal peetavates mängudes Riia VEFi ja Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga saab taas kaasa teha viimastes kohtumistes jalavigastuse tõttu eemale jäänud tagamees Chavaughn Lewis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee