Maadlus

KAHJU! Heiki Nabi jäi napilt MM-pronksist ilma

Toimetas Ats Kuldkepp, 28. oktoober 2018, 16:46
Heiki Nabi (vasakul) pärast pronksimatši.Foto: Kuvatõmmis/UWW
Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi kaotas Budapestis peetaval MMil raskekaalu (-130 kg) pronksimatši kuubalasele Oscar Pino Hindsile 1:3 ja sai viienda koha.

Esimese perioodi alguses oli Nabi passiivsem ja kuubalane läks 1:0 ette. Teist perioodi alustas Nabi aktiivsemalt ja 1.50 enne lõppu sai passiivsuse eest karistada kuubalane. 1:1. Et Nabi teenis punkti viimasena, oleks sel hetkel võitjaks kuulutatud tema.

Seejärel Nabi aga väsis ja eestlase passiivsuse tõttu sai kuubalane viimase minuti alguses teise punkti. Pärast lõpuvilet esitas Nabi treener Igor Bugai protesti, aga seda ei rahuldatud, Seega veel üks punkt kuubalasele ja seega kaotas Nabi 1:3.

Eile alistas Nabi kaheksandikfinaalis valitseva maailmameistri Riza Kayaalpi (Türgi), veerandfinaalis oli ta üle Tšiili esinajast Yasmani Acosta Herandezist, aga poolfinaalis jäi eestlane alla Sergei Semjonovile Venemaalt. Semjonov krooniti ka maailmameistriks, ta alistas finaalis koguni 10:0 ameeriklase Adam Cooni.