Eesti - Sloveenia käsipall. Foto: Martin Ahven
Käsipall
28. oktoober 2018, 21:06

Eesti meeste käsipallikoondis pidas 2020. aasta EM-valiksarjas oma esimese kodumängu ning pidi Kalevi Spordihallis toimunud kohtumises tunnistama mulluse MM-pronksi Sloveenia 31:20 paremust.

Eestlased suutsid tituleeritumate vastastega sammu pidada esimesed 25 minutit, misjärel seis meie poolt vaadatuna 9:10 oli. Enne poolajapausi nurjus eestlastel aga järjepanu mitu rünnakut ning sloveenid käristasid kontrarünnakutest vahe nobedalt viie punkti (11:16) peale.

Pärast poolajapausi viskasid kaks esimest väravat eestlased ning 35 minutilise mängu järel saadi vahe korraks kolme silma peale (15:18) mängitud, kuid seejärel lülitasid sloveenid järgmise käigu sisse ning tegid 6:1 vahespurdi. Lõpusireeni kõlades olid külaliste võidunumbrid 31:20.

Nukker on ka asjaolu, et Eesti pole kummaski senises kohtumises kordagi eduseisu saanud nautida. Samas, kui avamängus Hollandi vastu jäädi kaotusseisu juba 45 sekundil, siis kodus Sloveenia vastu jäädi lõplikult tagaajajarolli alles viiendal minutil.

Eesti resultatiivseimad olid Karl Toom, Armi Pärt, Dener Jaanimaa ja Jürgen Rooba 3 väravaga, Sloveenia kasuks viskas Darko Cingesar 7 väravat.

Eestil on kahe mänguga kirjas kaks kaotust, esimeses mängus jäi Thomas Sivertssoni juhendatav koondis 25:35 alla Hollandile. Neljas koondis meie alagrupis on Läti, kellega eestlased lähevad järgmisena vastamisi tuleva aasta aprillis.

Grupiseis: Sloveenia 4, Holland 2, Läti 2, Eesti 0.