Spordivaria

MEENUTUS | Lennuõnnetused on röövinud sadade sporditegelaste elusid 

Ohtuleht.ee, 29. oktoober 2018 11:43
Chapecoense jalgpallurite kirstud vahetult enne matuseid.Foto: AP/Scanpix
Laupäeval toimus Leicester City jalgpallistaadioni kõrval kopteriõnnetus, kus suri klubi omanik Vichai Srivaddhanaprabha.

Kahjuks pole see kaugeltki mitte esimene kord, kui sporditegelasi vedav lennuvahend sihtpunkti ei jõua. Alljärgnevalt meenutus spordiga seotud ohvriterohkeimatest tragöödiatest.

Samal teemal

28. november 2016 - Kolumbias toimunud lennuõnnetuses hukkus 71 inimest, kellest suur osa oli seotud Chapecoense jalgpallimeeskonnaga. Suri 19 mängijat, 14 taustajõudude liiget, 9 juhatuse liiget ja 4 ajakirjanikku. Kolm jalgpallurit pääsesid eluga.

14. november 1970 - 45 Marshalli ülikooli Ameerika jalgpalli meeskonna liiget hukkus, kui neid mängult tagasi vedanud lennuk sõitis vastu puud ning plahvatas. Kokku sai õnnetuses surma 75 inimest.

11. august 1979 - Taškendi Pahtakori jalgpallimeeskond oli teel mängule Minski Dinamo vastu, kuid lennuk põrkas õhus kokku teise õhusõidukiga. Mõlemad lennukid olid Tupolev Tu-134A tüüpi ja reisjaid täis. Kokku suri 178 inimest, kellest 17 olid jalgpallurid.

7. september 2011 - Jaroslavi Lokomotiivi hokimeeskond oli teel hooaja avamängule, kuid ei jõudnud sinna mitte kunagi, sest piloodi viga põhjustas õnnetuse, milles hukkus kogu hokimeeskond ehk 37 inimest. Lisaks kaotasid elu seitse Jak-42 lennuki meeskonnaliiget.   

Vladimir Putin jätab hokimeestega hüvasti. Foto: AFP/Scanpix

15. veebruar 1961 - New Yorkist Brüsselisse teel olnud Boeing 707 kukkus siiani teadmata põhjustel alla. Teada on vaid nii palju, et lennuk ei saanud esialgu Brüsseli lennujaamas maanduda, sest maandumisrada oli hõivatud. Uuelt tiirult masin aga tagasi ei jõudnudki. Kõik pardal olnud 72 inimest surid, nende seas 25liikmeline USA iluuisutamise koondis, kes oli teel Prahasse MMile.

8. detsember 1987 - Kogu Peruu jalgpalliklubi Lima Alianza (23 inimest) hukkus, kui neid kohaliku meistrisarja mängult tagasi lennutanud Fokker F27 tegi liiga madalal ookeani kohal manöövri, mistõttu lennukitiib vette takerdus ning õnnetuse põhjustas. 44 pardal olnud inimesest pääses eluga vaid piloot. Peruu jalgpalliliit otsustas tragöödia tõttu hooaja katkestada.

4. mai 1949 - Torino jalgpallimeeskonda Lissabonist kodumaale vedanud Fiat G.212 lendas segastel asjaoludel otse vastu Itaalias paiknevat Superga mäge. Kõik lennuki pardal olnud 31 inimest, sealhulgas 23 Torino klubi liiget (mängijad + taustajõud) hukkusid. Õnnetus oli Itaalia jalgpallile seda õudsem, et tegemist oli suures osas ka rahvusmeeskonnaga.

Üks kuulsamaid tragöödiaid leidis aset 1958. aasta veebruaris Münchenis, kus lennuk, mille pardal oli Manchester Unitedi jalgpalliklubi, ei suutnud lörtsise raja tõttu õhkutõusmiseks piisavat kiirust koguda ning sõitis läbi lennujaama piirdeaia, vastu elumaja. Lennuk lahvatas kokkupõrke tagajärjel leekidesse ning 23 inimest, sealhulgas 11 Man Unitedi liiget hukkus. Eluga pääsenute hulgas oli aga klubi üheks suuremaks legendiks tõusnud Sir Bobby Charlton, kes krooniti kaheksa aastat hiljem Inglismaaga ka maailmameistriks. 

Manchester Unitedi tragöödia on üks ajaloo kuulsamaid. Foto: AP/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee