Derrick Rose tiimikaaslase embuses. Foto: Carlos Gonzalez/Minneapolis Star Tribune/TNS via ZUMA Wire
Toimetas Jarmo Jagomägi 1. november 2018 09:08
Korvpalliliigas NBA toimus läinud ööl tuline lahing Minnesotas, kus kohalik Timberwolves alistas 128:125 Utah Jazzi. Etenduses mängis põhirolli Derrick Rose. 

Oktoobri alguses 30. sünnipäeva tähistanud Rose pääses NBAsse 2008. aastal, mil Chicago Bulls ta esimese valikuna üles noppis. Suurte ootustega liigasse tulnud tagamängija karjääri on seganud vigastused ning kui välja arvata üksikud momendid, on loodetud edu siiani saavutatama. Kuigi meest on kümneid kordi maha kantud, tõestas viimane partii, et seda on veel vara teha.

Rose kostitas Jazzi 50 punktiga, mis tähistab ta karjääri rekordit. Lisaks blokeeris ta otsustavatel hetkedel vastase pealeviske ja nõnda Timberwolves mängu võitiski. Äärmiselt emotsionaalse lahingu lõpus puhkes kohtumise kangelane nutma. 

"Olen meeletult vaeva näinud, see tähendab mulle nii palju," sõnas pisarais Rose vahetult pärast matši. "Teen kõike tiimi ja võidu nimel. Üritan mängida nii hästi kui oskan. Täna oli üks paganama hea õhtu."

Vahvaid lahinguid peeti aga veel. Esmakordselt läksid vastamisi LeBron James ja Luka Doncic. Põnevas madinas jäid seekord 114:113 peale Los Angeles Lakers ja James, kelle arvele kogunes üleplatsimehena 29 punkti. Lisaks tabas ta võidu toonud vabaviske 2,1 sekundit enne lõpuvilet. Doncic piirdus 14 silmaga. 

"Ma ei oskagi seda sõnadesse panna. Mängin oma iidoli vastu," ütles Doncic vahetult enne kohtumist Lakersiga. 

Kõikide matšide tulemused: