Šarunas Jasikeviciuse õpetussõnadest jäi seekord väheks. Foto: AFP/Scanpix
Euroliiga
2. november 2018, 23:38

Žalgiris näitas tiitlikaitsja vastu hambaid, kuid Real võttis jõuga oma

Kaunase Žalgiris võõrustas Euroliiga viiendas voorus Vana Maailma valitsevat meistrit Madridi Reali ning pidi vastu võtma mõru 79:90 kaotuse.

Leedu klubi jaoks algas kohtumine oivaliselt ning täismaja ees toimunud kohtumise avaveerand kuulus neile 32:18. Poolajaks suutis Real aga vahe sisuliselt tagasi mängida ning riietusruumi läksid Šarunas Jasikeviciuse hoolealused ühepunktilises (44:43) eduseisus.

Kolmandal veerandajal suutsid kodusaalis pallinud leedukad oma eduseisu veidi suurendada ning viimasele kümnele minutile mindi vastu Žalgirise 68:72 eduseisus. Paraku ei suutnud nad seda seisu hoida ning viimasel veerandajal igast asendist tabanud Real võitis lõpuks kohtumise 90:79.

Endiselt alistamatu Reali (5 võitu, 0 kaotust) kasuks tõi Anthony Randolph 16 punkti, Rudy Fernandez lisas omalt poolt 15 (kolmesed 5/7 + 7 söötu). Žalgirise (2-3) resultatiivseimad olid Paulius Jankunas 18 ning Nate Wolters 16 silmaga.

Moskva oblasti Himki (1-4) alistas samal ajal Gran Canaria Herbalife'i (1-4) 87:72 (Šved 24 - Pasecniks 9), Ateena Panathinaikos (3-2) oli 72:67 (Thomas 14 - Omic 16) üle Podgorica Buducnostist (0-5).

Õhtu viimases mängus alistas Milano Olimpia (4-1) kodusaalis  Istanbuli Anadolu Efesi (3-2) 81:80 (James 15 - Moerman 23).