Branko Mirkovic.Foto: Martin Ahven
3. november 2018, 16:58

VIDEO | Kaheksa mehega Kalev/Cramo serveeris Ühisliigas tõelise üllatuspommi (1)

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo sai VTB Ühisliigas oma tänavuse hooaja teise võidu, alistades Venemaa avarustes Krasnodari Lokomotiv-Kubani 85:80.

Kalev/Cramo alustas kohtumist maruliselt, juhtides seitsmeminutilise mängu järel koguni 27:13. Võõrustajad ei lasknud sellel ennast rivist välja lüüa ning esimesele kohustuslikule mõtlemisajale mindi kuuese vahe peale (27:21).

Teisel veerandajal üritas Kalev vägisi vahet suurendada, saades selle kahel puhul kahekohaliseks (31:41 ja 36:46), kuid poolajale mindi lõpuks jällegi vaid kolmepunktilises (51:48) eduseisus.

Kolmandal veerandajal jätkus võrdsete heitlus ning kolmese vahe (70:73) pealt mindi vastu ka viimasele neljandikule. Neli minutit enne lõppu valitsesid tablool 78:78 viiginumbrid, kuid pärast seda tegi Kalev otsustava vahespurdi ning suutis kätte võideltud edu lõpuni hoida.

Ilma Kristjan Kanguri, Ivan Almeida ja Tanel Sokuta Venemaale reisinud Kalevi parim oli täna Chavaughn Lewis 21 punktiga. Kahekohalise arvu punktideni jõudsid veel Janari Jõesaar (15), Kristjan Kitsing ja Branko Mirkovic (mõlemad 14).

Kuna Madis Soodla täna (tavapäraselt) minuteid kirja ei saanud, käisid Eesti klubi poolt platsil ainult kaheksa meest. Lokomotiv-Kubani parimad olid Dmitri Kulagin 22 ning Dorell Wright 18 punktiga.