Võitlussport

Kalle Klandorf selgitab, mida tähendaks olümpialt eemalejäämine poksi jaoks

Poksi enesetapp!? Miks valiti ala juhtima heroiiniäris kahtlustatav usbekk? (1)

Kaarel Täll, 4. november 2018, 21:12
TŠEMPIONID: Vladimir Klitško krooniti olümpiavõitjaks 1996. aastal, Anthony Joshua 16 aastat hiljem. Mullu kohtusid mehed omavahel Wembley staadionil ligi 100 000 pealtvaataja ees. Foto: Reuters/Scanpix

„Poksis võitis mitteeuroopalik kultuur. Ka laiemalt vaadates käib maailmas sarnane kultuuride heitlus ja esialgu tundub, et Euroopa on kaotusseisus,“ ütleb Eesti Poksiliidu president Kalle Klandorf. 

Olümpiapoks kõikus juba alates eelmise aasta lõpust kuristiku äärel, kuid tundub, et laupäeval variseti sealt ka alla. Parimal juhul hoiavad kindamehed veel ühe käega napilt murenevast äärest kinni, kuid igal hetkel võib keegi sõrmedele astuda, et legendaarne spordiala kanjonisse kukutada.

Miks nii? Sest rahvusvahelise katusorganisatsiooni (AIBA) presidendiks valiti usbekk Gafur Rahhimov. Kurikuulusat ja mõjuvõimsat miljonäri peetakse vastutavaks suure hulga Euroopasse liikuva heroiini eest. Väidetakse, et ta kuulub ülemaailmse organiseeritud kuritegevuse ladvikusse. Kahtlane maine käib Rahhimoviga kaasas juba mitukümmend aastat, kuid kriminaalkorras teda karistatud pole.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. oktoober 2018, 16:17
Olümpiapoksi ähvardab katastroof! Kalle Klandorf: tegemist on äärmiselt tõsise ohuga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee