Jalgpall

Hiigelpalk ja eralennuk – vaata, mida nõudis noor superstaar Kylian Mbappe oma koduklubilt PSGlt 

Õhtuleht.ee, 7. november 2018, 14:11
Kylian Mbappe PSG vormis.Foto: Imago Sport/Scanpix
Suvel Prantsusmaa jalgpalli maailmameistriks aidanud 19aastane Kylian Mbappe esindas laenulepingu alusel suurklubi Pariisi Saint-Germain juba eelmisel hooajal, kuid tänavu siirdus ta päriselt rikkurtiimi. Noormehe üleminekutasu ulatub väidetavalt 180 miljoni euroni. Football Leaksi lekkest imbus nüüd meediasse mõnigi põnev fakt lepingu läbirääkimistelt.

Saksamaa väljaanne Der Spiegel kirjutab, et Mbappe soovis maailma parima jalgpalluri autasu Ballon D'Ori võitmise korral palgatõusu, mis teeks temast klubi enimteeniva jalgpalluri. PSG polnud sellega nõus, kuna see oleks tähendanud, et Mbappe oleks palganumbrilt ületanud ka maailma kalleimat jalgpallurit Neymari. Praegu teenib Mbappe väidetavalt 17,5 miljonit eurot aastas.

Samuti soovis ründetuus, et PSG pakuks talle igaaastaselt 50 tundi eralennuki kasutamist. Mbappe lähedased aga nõudsid, et PSG peaks maksma kompensatsiooni, kui klubi jääb Meistrite liigast kõrvale. PSG polnud taas ideedega päri. Küll maksab PSG talle 30 000 eurot kuus lisaraha, mille eest saab Mbappe ma abilisele, autojuhile ja turvamehele palka maksta. 

Meest jahtis ka Madridi Real, kes pakkus tema eest veelgi rohkem krõbisevat, lausa 214 miljonit eurot, kuid Mbappe isa Wilfrid kartis, et Gareth Bale'i, Karim Benzema ja Cristiano Ronaldo kõrvalt ei jätkuks tema võsukesele piisavat mänguaega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee