Talisport

Täiendatud kell 14.16!

Suusahooaeg avatud! Ränkel jõudis Olosel finaali (3)

Toimetas Ville Arike, 9. november 2018, 14:16
Raido Ränkel (vasakul) tänasel Olose võistlusel.Foto: Team Haanja
Suusatajate esimese lume võistlus peetakse traditsiooniliselt Soomes Olosel, sprindi kvalifikatsioonist sai edasi viis Eesti meest ja kaks naist. Raido Ränkel jõudis lõpuks finaali ja pälvis 6. koha.

Ränkel võitis oma veerandfinaali ja oli poolfinaalis teine. Rohkem Eesti suusatajaid poolfinaali ei jõudnud. Finaali võitis norralane Erik Valnes venelase Aleksandr Bolšunovi ees. 

Kvalifikatsioonis pälvis Ränkel 65 osaleja seas kolmanda ja Henri Roos kuuenda koha. Tõsi, vahed kahe esimesena lõpetanu, Bolšunovi ja Valnesega venisid suureks. Ränkel jäi Bolšunovist maha 5,9 ja Roos juba 8,77 sekundiga.

Jätkata said ka Marko Kilp (12. koht, +11,67), Kaarel Kasper Kõrge (21., +16,25) ja Vane Vähk (27., +19,19), kuid viis eestlast jäi ukse taha.

Naiste kvalifikatsiooni kiireim oli norralanna Anna Svendsen, edasi pääsesid ka Mariel Merlii Pulles (17., +17,89) ja Aveli Uustalu 28., +26,34). Viis naist pidid aga suusad pakkima. Veerandfinaalis lõpetas Pulles oma sõidus neljanda ja Uustalu kuuenda kohaga. Finaali võitis sakslanna Sandra Ringwald.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee