Nõmme Kalju (mustas) vs Narva Trans.Foto: Martin Ahven
10. november 2018, 14:50

FOTOD | Võimsa võidu võtnud Kalju krooniti klubi ajaloos teist korda Eesti meistriks! (4)

Nõmme Kalju alistas Eesti jalgpalliliiga viimases voorus kodus 4:1 Narva Transi ja krooniti klubi ajaloos teist korda Eesti meistriks. Samal ajal peetud teises mängus oli Tallinna Levadia kodus 2:1 üle FC Florast ja seega tõusis Levadia hõbedale, Florale jäi pronks.
15:03

14:51

Kalju - Transi mäng lõppeb seisul 4:1 ja seega on Kalju Eesti meister!

14:47

Käimas on üleminutid!

14:46

Levadia läheb 87. minutil Flora vastu 2:1 juhtima ja kui nii jääb, siis saab Levadia hõbeda. Trans lööb Kalju vastu auvärava, aga suures plaanis sellest midagi ei muutu.

14:37

Levadia ja Flora mäng on endiselt 1:1 viigis.

14:27

70. minutil teeb Deniss Tjapkin Kalju eduseisuks juba 4:0.

14:23

Kalju kapten Maximiliano Ugge lööb 3:0. Nüüd võib öelda, et 99,9% tõenäosusega on Kalju Eesti meister.

14:09

Levadia - Flora mängus lööb Gando 51. minutil Levadia 1:1 viigivärava. Kalju seis muutus sellega veelgi kindlamaks.

14:04

Teine poolaeg on mõlemas mängus alanud.

13:47

Poolaeg! Kalju juhib Transi vastu 2:0 ja Flora Levadia vastu 1:0.

13:44

Nii lõi Liliu Kalju teise värava.

Liliu. (Martin Ahven)
13:34

Transi räme eksimus kaitses ja Liliu lööb 34. minutil Nõmme Kalju 2:0 ette! Raske ette kujutada, et Kalju selle eduseisu maha mängiks. Teine meistritiitel on ülilähedal!

13:26

Horvaat Marko Brtan lööb 24. minutil Nõmme Kalju 1:0 Transi vastu juhtima ja nüüd on Kalju taas heas positsioonis, et meistriks tulla.

13:19

Rauno Alliku viib Flora 16. minutil Levadia vastu juhtima ja virutaalseks tabeliliidriks tõusis Flora!

13:11

10 minuti järel on seis mõlemas mängus 0:0. Praegu on Kalju endiselt tiitlikursil.

13:01

Mängud on alanud!

12:57

Meistritiitliga ei kaasas vaid au ja kuulsus. Valitsev tšempion Flora teenis tänavu eurosarjades osalemisega 800 000 eurot, kuid järgmiseks aastaks kasvavad auhinnarahad veelgi. Veidi üldistades võib öelda, et kõik kolm tiimi võitlevad täna miljoni euro nimel. Kui Eesti meister peaks tuleval aastal eurosarjas ka kedagi võitma, siis kasvab see number veelgi.

12:56

Tuletame veel meelde, mida on tiimidel vaja teha, et meistriks tulla.

Kalju tuleb Eesti meistriks...

...kui nad võidavad täna Narva Transi.

...kui nad teevad Transiga viigi ning samal ajal viigistavad ka Flora ja Levadia.

Flora tuleb Eesti meistriks...

...kui Kalju viigistab Transiga ja Flora võidab Levadiat.

...kui Kalju kaotab Transile ja Flora teenib Levadia vastu vähemalt punkti.

Levadia tuleb Eesti meistriks...

...kui Kalju kaotab Transile ja Levadia võidab Florat.

12:56

Tere päevast! Suur kolmik on valmis ja otsustavad mängud algavad viie minuti pärast.