Vehklemine

Vehklejate Tokyo olümpiamaratoni avakilomeeter kulges vaevaliselt (1)

Karl Juhkami, 12. november 2018 10:03
VÕITLEJAD! Eesti epeenaiskond kaotas kodupubliku silme all küll lahingu, kuid sõda ootab veel ees. Pildil vehkleb Hong Kongi ässa Man Wai Vivian Kongiga Julia Beljajeva (paremal).Foto: Stanislav Moškov

Epeenaiste olümpiahooaeg sai mitteametliku lähte nädalavahetusel koduses Kalevi spordihallis, kus peeti järjekorras 49. Tallinna Mõõk. Hoolimata oma pikast ajaloost toimus naiste MK-etapp siin alles kolmandat korda ning kui eelneval kahel aastal tõusis poodiumile ka mõni Eesti koondislane, siis tänavu kodupublikule sellist luksust ei pakutud. 

Reedel ja laupäeval toimunud individuaalturniiril jõudsid 64 parema sekka neli eestlannat – Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Veronika Zuikova ning tänu edetabelikohale otse põhiturniirile pääsenud Katrina Lehis. Eelringide tihedast sõelast ei murdnud seekord läbi näiteks Irina Embrich, Nelli Differt ja Erika Kirpu. 

Karmis konkurentsis suutis ainsana ennast kaheksandikfinaali murda Kuusk, kuid seal sulges tema teekonna hiinlanna Yiwen Sun, kes oli ring varem konkurentsist lülitanud ka Beljajeva. Lõpuprotokollis teenis Kuusk eestlannadest parima, 13. koha ning hooaja esimese MK-etapi hindeks pani ta „kolme“. „Viie saan anda siis, kui maailmameistriks tulen või selle võistluse kontekstis siis MK-etapivõitjaks,” leidis ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

11.11.2018
GALERII | Vehklejad kaotasid kodusel turniiril veerandfinaalis
10.11.2018
KAHJU! Eestlannadel Tallinna Mõõgal esikaheksasse asja polnud
10.11.2018
Enda esitust kolmega hinnanud Kuusk: viie saan siis panna, kui maailmameistriks tulen või MK-etapi võidan
10.11.2018
Enne kaheksandikfinaali konkurentsist pudenenud Beljajeva ja Lehis: iga kaotusega on häbi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee