Kalev/Cramo vs Zielona Gora.Foto: Tiina Kõrtsini

NII SEE JUHTUS | Sport 13.11: Kalev/Cramo sai tähtsa võidu, Saaremaa võrkpallurid pääsesid eurosarjas edasi!

Tervist, spordisõbrad! Tänase päeva tähtsaimaks sündmuseks tõotab kujuneda kell 19.00 algav korvpalli ühisliiga matš Kalev/Cramo ja Poola satsi Zielona Gora Stelmeti vahel. Sel ja kõigel muul hoiab meie otseblogi teravalt silma peal.
VORMEL 1

22:08

22:07
VÕRKPALL

Saaremaa kaotab otsustava geimi 13:15 ja matši 2:3. Ometi minnakse oma eruosarja debüüthooajal järgmisesse ringi, sest kodus võideti taanlasi 3:0!

32 hulgas tuleb vastaseks Prantsusmaa sats Poitiers.

21:49
VÕRKPALL

Neljanda geimi võidavad taanlased 25:22. Seis viigis 2:2. Saarlased võivadki asja veidi vabamalt võtta, sest edasipääs kindlustati juba eelmises geimis.

21:20
VÕRKPALL

Saaremaa võidab kolmanda geimi 25:15 ja läheb matši 2:1 juhtima. Ühtlasi kindlustati edasipääs eurosarja järgmisesse ringi, kus kohtutakse Prantsusmaa klubiga Poitiers!

20:59

20:57
VÕRKPALL

Saaremaa võidab teise geimi 25:22 ja vigistas seisu 1:1-le.

20:42

Lõpuni jääb 1.55, seis on 74:75 ja Kalevil on kõik võimalused veel alles!

20:38

Kaks korvi Zielona Goralt - üks korvi alt ja teine kaugelt -, seis on 69:74 ja Kairys võtab minut hiljem järgmise aja.

20:34

4.22 enne lõppu on seis 69:69 ja Kairys võtab aja.

20:28
VÕRKPALL

Saaremaa võrkpalliklubi alustas eurosarja matši taanlste Gentofte vastu avageimi 21:25 kaotusega. Õnneks on saarlastel kaasas kodumängust saadud 3:0 võit.

20:22

Kalev - Zielona Gora 63:61, kolmas veerand läbi. Käib tõeliselt tasavägine ja põnev lahing, kus võitjat on võimatu ennustada. Veerandi alguses võitlesid kalevlased suurepäraselt ründelauas ning hoidsid teise katse punktide abil kerget initsiatiivi. Korra saadi ette 48:43, ent peagi oli taas tablool viik. Edaspidigi lahutas meeskondi enamikku ajast kõige rohkem üks punkt või korv.

20:10

26. minutil lõpetab Lewis kiirrünnaku seisuks 56:52 ja vastaste juhendaja võtab aja maha.

19:51

Kalev - Zielona Gora 41:40, poolaeg läbi. Poolakad hoidsid initsiatiivi peaaegu terve poolaja, kuid lõpu eel võideldi seisul 35:40 esmalt hästi ründelauas ja Branko Mirkovic sai vabalt visata kolmese, seejärel pani Reggie Lynch vastasele kulbi ja 0,8 sekundit enne lõppu tehti järgmisele kolmesele läinud Mirkovicile viga - kõik kolm vabaviset tabasid! Nõnda pääseski Kalev natuke ootamatult vaheajavileks juhtima. Tõsi, veerandi jooksul jõuti mitmel korral ühe punkti kaugusele (20:21 ja 33:34), kuid alati oli vastasel olemas mitu vastust. Ent otsustavalt eest ära ei lastud Zielona Goral minna.

Mirkovici arvel on 9, Lucasel ja Lewisel 8, Lynchil 7 punkti. Külalistele on horvaadist tsenter Darko Planinic toonud 10 punkti. Nende kolmesed tabavad kardetult hästi, samas ei lasta eriti palju visata (11/6). Põnev teine poolaeg ootab ees!

Kalev/Cramo vs Zielona Gora. (Tiina Kõrtsini)
19:36
19:33

Teisest veerandist on mängitud neli minutit, külalised juhivad 31:24, aga nende peatreener Igor Jovovic võttis ometi juba teist korda aja maha.

19:22

Kalev - Zielona Gora 16:21, esimene veerand läbi. Poola meistrivõistluste liider alustas kardetult ladusalt, asus kahe täpse kaugviske toel kiirelt ette 8:2 ning kruvis mõni minut enne veerandaja lõppu edu 21:10ni. Kalevi poolt püsti pandud maa-ala kaitse lasi küll Zielona Goral esimesel rünnakul tabada kolmese, kuid kokkuvõttes suudetigi vastase rünnakurütmi häirida - nagu oli eile mängu eel soovinud abitreener Indrek Reinbok. Kalev lõpetas perioodi 6:0 spurdiga ja jõudis mängu tagasi.