Landen Lucas (palliga) võitlemas Zielona Gora mängijatega.Foto: Tiina Kõrtsini
13. november 2018, 20:55

TÖÖVÕIT! Kalev/Cramo murdis poolakad lõpuga maha ja sai Ühisliigas kolmanda võidu

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidas Ühisliigas hooaja seitsmenda mängu ja sai kolmanda võidu, alistades koduses Kalevi hallis tõeliselt nauditavas heitluses Zielona Gora Stelmeti 80:77.

Otsustavad sündmused toimusid 37 sekundit enne lõppu, kui seisul 76:75 vilistati külalistele ebasportlik viga ja Kristjan Kitsing tabas 9:0 spurdi lõpetuseks kaks vabaviset. Kalevi rünnak küll ebaõnnestus, aga ka Przemyslaw Zamojski kolmene keeras seitse sekundit enne lõppu rõngast välja, võõrustajad võitlesid lauapalli endale ja edasine oli juba vormistamise küsimus.

Kalevile tõi Mirkovic 18, Lewis 15, Lucas 14, Lynch 13 punkti, vastastele Starks ja Planinic 17.

Viimase veerandi alguses juhtis Kalev 65:61, kui viskele läinud Adam Hrycaniuki vastu tegi Branko Mirkovic tavalise ning seejärel Lewis ka ebasportliku vea. Poolakas realiseeris kolm vabaviset neljast ning peagi jõudsid külalised Markel Starksi kolmesest ka viigini 67:67.Veerandi keskpaigas tegid külalised 6:0 spurdi, asudes ette 75:69. Asi tundus kurjakuulutav, kuid Maksim Salaši ja Reggie Lynchi korvid vedasid Kalevi peaaegu järele (74:75). Kalevi viis seejärel ette Lewis.

Mängu alustas ladusamalt Poola meistrivõistluste liider. Nad asusid kahe täpse kaugviske toel kiirelt ette 8:2, mõni minut enne veerandaja lõppu kruviti edu 21:10ni. Kalevi poolt püsti pandud maa-ala kaitse lasi küll Zielona Goral esimesel rünnakul tabada kolmese, kuid kokkuvõttes suudetigi vastase rünnakurütmi häirida - nagu oli eile mängu eel soovinud abitreener Indrek Reinbok. Kalev lõpetas perioodi 6:0 spurdiga ja jõudis mängu tagasi - 16:21.

Poolakad hoidsid initsiatiivi peaaegu terve poolaja, kuid selle lõpu eel võitles Kalev seisul 35:40 esmalt hästi ründelauas ja Branko Mirkovic sai vabalt visata kolmese, seejärel pani Reggie Lynch vastasele kulbi ja 0,8 sekundit enne lõppu tehti järgmisele kolmesele läinud Mirkovicile viga - kõik kolm vabaviset tabasid! Nõnda pääseski Kalev natuke ootamatult vaheajavileks juhtima 41:40. Tõsi, teise veerandi jooksul jõuti mitmel korral ühe punkti kaugusele (20:21 ja 33:34), kuid alati oli vastasel olemas mitu vastust. Ent otsustavalt eest ära ei lastud Zielona Goral minna.

Suureks vaheajaks oli Mirkovici arvel 9, Lucasel ja Lewisel 8, Lynchil 7 punkti. Külalistele oli horvaadist tsenter Darko Planinic toonud 10 punkti. Nende kolmesed tabasid kardetult hästi, samas ei lasknud Kalev vastastel eriti palju visata (11/6).

Pärast suurt vaheaega jätkus tõeliselt tasavägine ja põnev lahing, kus võitjat oli võimatu ennustada. Veerandi alguses võitlesid kalevlased suurepäraselt ründelauas ning hoidsid teise katse punktide abil kerget initsiatiivi. Korra saadi ette 48:43, ent peagi oli taas tablool viik. Edaspidigi lahutas meeskondi enamiku ajast kõige rohkem üks punkt või korv.