LeBron JamesFoto: USA TODAY Sports / Scanpix
15. november 2018, 10:08

LeBron James möödus kõigi aegade korviküttide edetabelis Wilt Chamberlainist!

Korvpalliliigas NBA aitas 44 punkti visanud LeBron James Los Angeles Lakersi 126:117 võiduni Portlandi üle ja tõusis ühtlasi kõigi aegade korviküttide edetabelis viiendale kohale.

James on nüüd visanud 31 425 punkti, ta lükkas kuuendaks kuuekümnendate aastate staari Wilt Chamberlaini (31 419). Eespool on veel Kareem Abdul-Jabbar (38 387), Karl Malone (36 928), Kobe Bryant (33 643) ja Michael Jordan (32 292). Kui James jätkab hooaja senises rütmis (keskmiselt 26,4 punkti mängus) ega jäta ühtegi kohtumist vahele, jõuab ta jaanuari lõpuks Jordanile järele.

Omapärane on asjaolu, et kõigi aegade edetabeli esikuuikust viis meest (välja arvatud Jordan) on karjääri mingil hetkel kuulunud Lakersi ridadesse.

Teistest mängudest märkimisväärseim peeti Dallases, kus Luka Doncic ja Co purustas Utah Jazzi koguni 118:68! Jazz polnud pärast tiimi Salt Lake Citysse kolimist (1979. aastal) nii suurelt veel kaotanud! Dallasele oli aga tegemist suuruselt teise võiduga. Teise poolaja võitsid võõrustajad koguni 60:22 - nii vähe punkte polnud nad poolajaga veel kunagi lasknud endale visata.

Ühtlaselt rünnanud Dallase - kõik 13 väljakul käinud mängijat viskasid vähemalt 4 punkti! - suurimaks korvikütiks kerkis 19 silmaga Harrison Barnes, Doncic piirdus seekord 13ga.