Valga korvpallur Dashawn King.Foto: Stanislav Moshkov
15. november 2018, 21:50

Valga hoidis Riia VEFi vastu pinget viimase veerandajani

Valga-Valka korvpallimeeskond kaotas Eesti-Läti ühisliigas Riias sealsele VEFile tulemusega 96:78 (42:26) Kohtumine algas paremini piirilinna meeskonna jaoks, kui Clayton Wilsoni kahe tabava kaugviske toel mindi 8:5 juhtima. Kristaps Miglinieksi kolmepunktiviskest oli Valga veel 13:12 peal, kuid seejärel tegi VEF 6:0 spurdi ning võitis veerandaja 23:17.  Võõrustajad kontrollisid lauavõitlust ja Valgale valmistas raskust isegi viskele pääsemine. Ligi seitse minutit õnnestus VEF-il vastased nulli peal hoida, kuid sellest hoolimata suutsid külalised puhkepausiks vahe hoida 16 punkti peal.  Teist poolaega alustasid riialased kahe pallikaotusega ja see võimaldas Valgal teha esimeste minutitega 7:3 spurdi. Mitmel korral üritati kümne punkti piir murda, kuid VEF-il olid vastused olemas ning 2.48 enne viimase neljandiku algust oli Valga kaotusseis paisunud 20 punktile. Sellest ei lastud aga end häirida - Wilson tabas kaks kaugviset ning realiseeris sama palju vabaviskeid