Rõõmsad soomlased Ateenas.Foto: Reuters/Scanpix
16. november 2018, 00:15

Soome kindlustas kaotusest hoolimata grupivõidu, Horvaatia murdis üleminutitel 3:2 Hispaania

Soome jalgpallikoondis sai neljapäeva hilisõhtul Ateenas küll Rahvuste liiga esimese kaotuse, kuid kindlustas sellest hoolimata grupivõidu ja jätkab EMi pileti püüdmist.

Kreekale tagas kodus 1:0 võidu Albin Granlundi omavärav kohtumise 25. minutil. Kuigi Kreeka võib viimase vooruga tõusta punktide poolest Soomega samale pulgale, soosib omavahelise matšide väravate vahe meie põhjanaabreid (2:1).

A-liigas toimus kaks kohtumist. Belgia alistas kodus Michy Batshuayi teise poolaja väravatest 2:0 Islandi ning jätkab täiseduga. Islandi turniir lõppes nukralt, nelja mänguga löödi vaid üks värav ega teenitud ainsatki punkti.

Eriti vinge elamuse pakkusid pealtvaatajatele Horvaatia ja Hispaania, kes lõid Zagrebis kahe peale viis väravat. Kodupubliku rõõmuks jätsid suvise MMi hõbemedalistid tänu Tin Jedvaj 90+3. minuti tabamusele 3:2 võidu koju.

Jedvaj lõi 69. minutil ka Horvaatia teise värava. Skoori avas 54. minutil Andrej Kramaric. Hispaanlaste kasuks skoorisid Dani Cebllaos (56. min) ja Sergio Ramos (78. min pen).

Horvaatia võit tähendab, et viimases voorus mängitakse inglastega grupivõidu peale. Ja kaotaja langeb B-liigasse.

Päeva ainsas B-liiga kohtumises tegid Austria ning Bosnia ja Hertsegoviina 0:0 viigi. Tulemus tähendab, et Põhja-Iirimaa langeb C-liigasse ning Bosnia tõuseb eliitseltskonda.

D-liigas jätkus madistamist rohkem. Päeva esimeses kohtumises tegid Kasahstan ja Läti 1:1 viigi. Sama tulemusega lõppes ka alagrupi teine kohtumine Andorra ja Gruusia vahel.

Grupivõitja Gruusia tõuseb C-liigasse ning jätkab järgmisel aastal EMi pileti püüdmist.

Teises alagrupis saavutas Valgevene Luksemburgis üliolulise 2:0 võidu ning astus suure sammu grupivõidu suunas. Moldova alistas võõrsil 1:0 San Marino.