Žalgiris pole tänavu kodusaalis Euroliiga matši võitnud. Foto: LINAS ZEMGULIS/Facebook
17. november 2018, 01:08

VIDEO | Žalgiris andis Barcelonale kõva lahingu, kuid kodusaali needus jätkub

Kaunase Žalgirise korvpallimeeskond pidi Euroliiga matšis tunnistama kodusaalis Barcelona nappi 88:85 paremust.

Alustuseks 9:18 kaotusseisu jäänud Žalgiris suutis Hispaania klubil sabast kinni saada, avaveerand kaotati viiega, sama defitsiidiga mindi ka poolajale. Barcelona ülekaal polnud küll mäekõrgune, kuid nad olid pidevalt sammu võrra ees, otsustavaks neljandikuks käristati edu kümnele.

Võõrustajad ei murdunud, aga esialgu ohtlikult lähedale samuti ei jõutud. Veel neli minutit enne lõpuvilet oli Barcelona edu 11 punkti.

Vähehaaval hiiliti aga lähemale ning 40 sekundit enne lõpuvilet jõudis Žalgiris ootamatult viigini. Võõrustajatel oli võimalus veel matš enda kasuks kallutada, kuid Brandon Davies eksis viimasel sekundil keskpositsiooni viskel.

Nõnda läkski võitja selgitamiseks vaja lisaaega. Seal haaras ohjas Barcelona ja Žalgirisele lõpuks varianti ei andudki, hispaanlased olid viiel minuti jooksul paremad 12:9.

Barcelona resultatiivseimaks kerkis Kyle Kuric 15 punktiga, mullu Leedus mänginud Kevin Pangos piirdus 10 silmaga, kuid kuus neist tulid lisaajal. Žalgirise parimana tõi Aaron White 21 punkti.

Hispaania tippklubi sai teise kaotuse kõrvale kirja viienda võidu. Žalgirse saldo on kolm võitu ja neli kaotust. Kusjuures leedulased pole tänavu neljast kodumängust võitnud ainsatki.

Päeva esimeses mängus alistas Anadolu Efes kodusaalis kindlalt 78:62 Ateena Panathinaikose. Võidukalt jätkab Moskva CSKA, kelle ramm käis võõrsil 93:79 üle Müncheni Bayernist. Gran Canaria oli kodusaalis 84:78 parem Tel Avivi Maccabist.