Ralf Aron Macaus.Foto: Ralf Aron / Facebook
Auto-Moto uudised
18. november 2018, 11:52

Aron ja Vips lõpetasid Macau GP esikümnes, kahte eestlast lahutas vaid pool sekundit

Ralf Aron ja Jüri Vips lõpetasid vormel 3 autode Macau GP esikümnes. Aron oli kuues ja Vips seitsmes. Poodiumikohta ei suutnud eestlased siiski mainekal jõuproovil ohustada.

Seitsmendalt kohalt startinud Vips (Team Motopark) lasi stardis paar konkurenti mööda, teiste seas möödus Red Bulli noortetiimi liikmest ka Aron (Prema). Neljandal ringi tegi sakslanna Sophia Flörsch hirmuäratava avarii ja võistlus peatati. Aron oli selleks hetkeks seitsmes ja Vips üheksas.

Pärast kordusstarti suutis Aron ühe koha võrra tõusta. Pärast turvaauto sekkumist jõudis Vips kaasmaalasele oluliselt lähemale ja viimasele ringile minnes oli Vips juba peaaegu Aroni kannul, aga möödumiseks aega ei jäänud.

Võitis Vipsi tiimikaaslane, britt Dan Ticktum, kes oli parim ka eelmisel aastal. Teiseks tuli rootslane Joel Eriksson (+1,208), kolmas oli Prantsusmaa esindaja Sacha Fenestraz (+2,505). Aron kaotas võitjale 6,406 ja Vips 6,952 sekundit.