Janar TaltsFoto: Aldo Luud
18. november 2018, 19:42

Taltsi kaksikduublist jäi TLÜ-le Pärnu vastu väheks

Eesti-Läti korvpalliliiga päeva ainsas kohtumises sai Pärnu Sadam koduväljakul magusa 70:65 (36:31) võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle. Võõrustajad läksid kohtumist 10:4 juhtima ja võitsid avaveerandi 19:12. Teine veerandaeg kulges tasavägiselt, 1.33 enne puhkepausile minekut oli seis 30:30 viigis. Seejärel õnnestus pärnakatel 6:1 spurt teha, mis andis neile vaheajaks viiepunktilise edu. Pärnu pääses peagi ka 39:31 ette, aga Kalev vastas omakorda 7:0 spurdiga. Ligi kaks minutit hiljem olid külalised juba ees ning koos Damarcus Jamaal Harrisoni lähiviskega siirduti viimasele neljandikule vastu 50:49 eduseisus. 7.41 enne lõppu viis Henri Wade-Chatman Pärnu 53:52 juhtima, kuid Janar Talts vastas pealtpanekuga.

Punk-punkti heitlus jätkus ja kui mängida jäi 2.27, oli Pärnu ees 63:59. Sama suur eduseis oli tablool veel ka minut hiljem, aga Taylor Staffordi eksitud viske järel ründelaua saanud ja korvi alt kaks punkti ära toonud Karl-Johan Lips vähendas Kalevi jaoks kaotusseisu 63:65 peale. Mario Paiste sai ka palli veel kätte, ent Taltsi kaugvise ei tabanud. Vabaviskejoonele saadeti Mihkel Kirves, kes tõi kaks punkti juurde, kuid pärast time-out'i vähendas Talts vahe taas kahele silmale.

Seejärel sai vabaviskeid proovida Saimon Sutt, kes samuti mõlemad läbi korvirõnga saatis. Pärast järjekordset Gert Kullamäe võetud mõttepausi eksis kaugelt Lips, Pärnu sai palli ning Kirves vormistas vabaviskejoonelt lõppskooriks 70:65.

Henri Wade-Chatman tõi võitjate poolelt 21 punkti, võttis 4 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Mihkel Kirves toetas omasid 20 punkti ja 9 lauapalliga. Arkadi Mkrtõtšjan lisas 9 silma ja 8 lauapalli.

Taylor Stafford oli Kalevi parim 20 punktiga. Janar Talts tegi kaksikduubli, kui viskas 15 silma ja kogus 12 lauapalli. Damarcus Jamaal Harrisoni nimele jäi 10 punkti.