Jalgpall

ÕL ATEENAS | Martin Reim viiese kaitseliini juurde naasmisest: tundus rumal seda mitte kasutada 

Karl Juhkami, Ateena, 19. november 2018, 01:36
Martin Reim. Foto: Martin Ahven
Eesti jalgpallikoondis lõpetas Rahvuste liiga magusa 1:0 võiduga Kreeka üle. Kuigi mängupilt polnud ehk kõige ilusam polnud üritatigi Ateena Olümpiastaadionilt tulemusega lahkuda. 

"Ütleme nii, et kui siin mängupilti taga ajada ja erinevate soovidega kaasa minna, mida üldsus ja kõik tahavad, siis tihti seda ei saa. Et kui reaalselt kahe jalaga maa peal olla, siis on šansid kindlasti suuremad. Täna teadsime, et tuleb kõva töö kaitses ja mõned momendid ikka saame," sõnas Reim pärast mängu Eesti ajakirjanikele. 

"Jah, nende kõige ohtlikuma relva ehk teravad ja ohtlikud tsenderdused värava ette õnnestus täna - mängu lõpus hakkas neid küll siiski tulema, aga enamus mänguajast - eemale hoida. See oli kindlasti üks faktor, miks just viiene kaitseliin. Teine asi on, et meil on hetkel kolm täiesti normaalses vormis keskkaitsjat olemas ja pigem on ründajate seas selline alavorm. Nii mõnelgi on hooajad lõppenud ja füüsiline vorm on tahes tahtmata natukene vajunud," sõnas Reim. 

"Aasta tagasi mängisime nendega siin samuti viiese [kaitseliiniga] ja see töötas ka siis. Oleks olnud rumal seda mitte kasutada. Ega me ei teadnud muidugi, et see väljak nii raske on. Kuigi kreeklased tundusid kiiremini liikuvat, siis ka nende liikumine oli tagapärasest raskem, aga meil oli hirmus raske.

Eks ta suur kangutamine oli, aga tugevate vastaste vastu tuleb, vähemalt kui võõrsil punkte tahad, siis kaitsest lähtuvalt mängida. Hetkel me nii tugevad pole, et minna hurraaga peale. Tuleb teha Kreekas Kreekat

Kokku tegi Eesti võrreldes Ungari mänguga seitsevahetust. Alles kolmandat mängu Eesti koondise väravas teinud Sergei Lepmetsale peatreeneril vist etteheiteid pole?

"Ei ole. Ei tehnilise poole pealt, et kuidas väravas seista, ega ka targkuse poole pealt, et kuidas aega viita. Selles mõttes on tal kogemusi ja teadmisi ja ta tegi väga korraliku mängu. Aga mitte ainult tema," sõnas Reim ning jätkas. 

"Ega väravavahi mäng loeb palju sellest, kui hästi kaitse ees töötab. Ja kaitse all ei pea ma silmas ainult kaitseliini. Täna olid tegelikult kõik 11 mängijat, alates Raunost, kaitsetööga seotud. Igaühel omad kindlad ülesanded."

Tipuründes alustanud Sappinenist pikemalt: "Ega meil neid momente sellistes mängudes väga palju ei teki. Rauno valikuga oli kindlasti teistsugune rünnakuplaan ja ülesehitus. Et me ei hakanud temale liini taha jooksule viima, vaid kõik pallid olid kehasse ja jalga mängitud. Ja selles osa oli ta täna väga tubli ja sai tunduvalt paremini hakkama kui Soome vastu."

"Soome vastu ta küll üritas, aga seal oli ikkagi väga palju pallikaotusi. Täna jäid aga pallid püsima ja mis oli oluline, saime Zenjovi ja Lutsu teisest lainest kasutada, kes kiirusega tulid. Jah, palliga ülesehituse mäng... seda meil polnud, aga 1:0 pealt ei võtnud väga riske ka."

Millist lohutust see 1:0 võit siin Rahvuste liiga lõpus pakub?

"Eks ta mingi palsam haavadele ole. Annab usku. Eelkõige mängijatele, et on võimalik võita ka selliseid mänge, mis pole sõprusmängud. Aga selleks tuleb roppu moodi tööd teha ja kergelt midagi ei tule. Kindlasti aasta viimase mänguna on hea, et uude aastasse minna vähe positiivsemalt. Suurt eesmärki, püsimajäämise näol, me ei täitnud, aga kindlasti on palju parem võiduga hooaega lõpetada kui järjekordse kaotusega."

Kuidas Reim üldse koondiseaastale tagasi vaatab?

"Hästi keeruline aasta. Just selles mõttes, et hästi keeruline mängijate seisukohast. Nii palju vigastusi, eemalejäämisi ja asju. Ma ei tea, et kas sõnusin enne Rahvuste liigat ära, et kuna see on nii lühikese perioodi jooksul toimuv võistlus, siis on tähtis, et kõik mängijad oleksid sel hetkel kõige paremas vormis. Ja meil oli see just augu või mõõna periood, kus oli palju vigastusi, eemalejäämisi. Selles mõttes oli ta meile halb kokkusattumus."

"Meil nii pikka pinki pole, aga nüüd jälle paar mängijat tõestasid, et neis ikka on midagi. Eks tulebki neid mänge [kus midagi enam kaalul pole] kasutada. Meil oli seitse uut mängijat, kreeklastel samamoodi. Ka nende treener soovis oma mängijaid rohkem näha."

"Meil [oli vahetusi] ka selle pärast, et paljud mängijad on kas hooaja lõpus või hooaja lõpetanud, ning kahte niisugust mängu on keeruline mängida."

Lisaks oli Reimil hea meel, et täna töötasid ka vahetused. "Tänased vahetused tõid mängu juurde, kui mitte teravaust, siis võimsust kaitsetöösse. Meil hakkas teise poolaja keskel keeruline, kui nad tõid vasakule äärele kaks värskete jalgadega tüüpi juurde. Siis oli vaja ka meilt sinna värskust ja otsustasime kiirelt Artur Pika kasuks. Meil nagu otseselt väravat polnud vaja ja tegime vähe teistsuguse lükke, mida väga tihti pole teinud."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee