Moskva CSKA - Kaunase Žalgiris.Foto: TASS/Scanpix
21. november 2018, 22:25

VALUS! Suuremat osa mängust juhtinud Žalgiris kaotas CSKA-le lisaajal

Kaunase Žalgiris andis Euroliiga 8. voorus Moskva CSKA-le võõrsil ülivinge lahingu, kuid kaotas lõpuks lisaajal 97:99.

Žalgiris võitis avapoolaja 38:37, juhtis kolmanda veerandi järel 60:59 ning nautis ka sisuliselt terve neljanda veerandi eduseisu. Näiteks 3.02 enne lõpusireeni oli Leedu klubi peal 80:71, 1.27 enne lõppu juhtis Žalgiris veel 84:78, kuid siis algas Sergio Rodrigueze sõu.

Esmalt tabas hispaanlane kaks kolmest, seejärel lõpetas edukalt läbimurde seisuks 86:86. Žalgirise viimane rünnak ei õnnestunud ning CSKA hädakolmene samuti mitte.

Viieminutilist lisaaega alustas korviga CSKA, kelle eduseisul möödus enamik perioodist. Žalgiris jõudis viimast korda viigini (97:97) 38 sekundit enne mänguaja lõppu, kui vabaviskejoonelt oli kaks korda täpne Antanas Kavaliauskas.

Ent järgnenud CSKA rünnak päädis Will Clyburni vabavisetega. Ameeriklase kaks sopsatud viset jäid matši viimasteks, sest Žalgirise Nate Woltersi kolmene oli ebatäpne ning lauapalli noppis CSKA.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis tugeva lõpuga 24 punkti kogunud Rodriguez (kolmesed 6/10). Cory Higgins lisas 23, Clyburn 15 ja Nando De Colo 13 silma. Žalgirise suurimad punktitoojad: Kavaliauskas 19, Wolters 14, Aaron White ja Marius Grigonis 13 ning Leo Westermann 11.

See tähendab, et CSKA jätkab turniiri kaotuseta. Žalgirisel on tabelis kolm võitu ja viis kaotust.

Pisut varem lõppenud kohtumises alistas Moskva Himki kodusaalis 85:69 Podgorica Budcnost Voli. Ateena Panathinaikos oli kodusaalis 76:70 parem Barcelonast.