Eesti kurlingunaiskond.Foto: Tiina Kõrtsini
Talisport
23. november 2018, 11:08

SUPER! Eesti kurlingunaised kindlustasid koha tippseltskonnas

Tallinnas Tondiraba jäähallis peetaval kurlingu EMi B-grupi turniiril peetakse täna otsustavad mängud. Hommikul rõõmustasid kodupublikut Eesti naised.

Naiste turniiril oli pilt selge: poolfinaalide võitjad kindlustavad tulevaks hooajaks koha A-grupis ehk Euroopa 10 parema seas.

Eestlannade teel seisis Türgi, kellest alagrupiturniiril napilt jagu saadi. Ka tänane matš algas üsna võrdselt, kuid poolajaks pääsesid meie naised 3:1 juhtima. Seejärel võeti aga kuuendas voorus kolm punkti ning sellega oli kohtumise saatus sisuliselt otsustatud.

Eestlannad juhtisid 7. vooru lõpuks 7:1 ning türklannad vajasid imet. Seda aga ei sündinud ning nad pidi vastu võtma 3:7 kaotuse.

Eestlannad lähevad täna õhtul kell 20 finaalmatšis vastamisi Norraga, kes alistas 10:8 Leedu.

Eesti mängib EMil koosseisus Marie Turmann, Kerli Laidsalu, Heili Grossmann, Erika Tuvike ja Liisa Turmann.

Võistlustules olid ka Eesti mehed, kes veerandfinaalis Taani vastu olid pikalt võidus kinni. Kolme vooru järel juhiti koguni 5:0 ning kaheksandaks voorus oli edu endiselt soliidne 6:3.

Otsustavaks sai viimane voor, mille taanlased võitsid 3:0 ning kogu matši 8:7.

See tähendab, et Eesti meeskond A-gruppi pääsu eest võidelda ei saa.