Kergejõustik

Ksenija Balta: olen rahul, kuidas sportlasena raskest olukorrast välja tulin 

Kaarel Täll, 24. november 2018, 17:28
Magnus Kirt ja Ksenija Balta. Marko Mumm/EKJL
Kaugushüppaja Ksenija Balta valiti kolmandat korda järjest aasta parimaks naiskergejõustiklaseks. Sarnaselt eelmisele aastale segas teda vigastus, kuid tiitlivõistlustel sai 32aastane sportlane kirja head tulemused: sise-MMi kaheksas ja suvise EMi kuues koht.

"Mingil määral olen rahul just sellega, kuidas sportlasena raskest olukorrast välja tulin. Tekkis déjà-vu efekt 2017. aastaga. Olen väga uhke, et sellest kohast tunduvalt paremini välja tulin," rääkis Balta. Mullu ebaõnnestus tal suvine Londoni MM, kus kirja läks alles 25. koht.

Samal teemal

Järgmisel sügisel toimuvale Doha MMile kvalifitseerumise osas on olnud palju segadust, kuid lõpuks otsustasid ala juhid, et kõik jätkub vanaviisi: kui hüppad täis A-normi, on koht MMil kindel. Teine laual olnud variant tähendanuks, et sportlased peavad igal juhul palju võistlema ja seeläbi oleks paika pandud maailma edetabel, mille alusel oleks ka MMi pääsmeid jaotatud.

Viimastel aastatel harva võistelnud Balta jaoks sobib nüüd lukku läinud skeem ehk normipõhine kvalifitseerumine. "Minusugusele sportlasele, kes pole kohati paljude võistlustega hiilanud, sobib normipõhine variant paremini. Sel aastal tõestasin, et see ongi parem variant. Kui ma Berliini poleks pääsenud ja koht oleks kellelegi teisele antud, oleksin väga kurb olnud."

Parimaks meeskergejõustiklaseks valiti esmakordselt odaviskaja Magnus Kirt, kes võitis Berliinist pronksmedali. "Kindlasti on see oluline auhind. Kui sinu saavutused lähevad teistele korda, on see väga tänuväärne," rääkis Kirt.

Odaviskaja rääkis, et praegu käib juba põhja ladumine järgmiseks hooajaks. "Kaheksa nädalat on juba trenni tehtud, järgmisel pühapäeval lähme esimesesse lõunalaagrisse."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee