Ujumine

Ujujad on hoos: noorte meistrivõistlustel püstitati mitu rekordit 

Ohtuleht.ee, 24. november 2018, 21:45
Nikita Pisarenko.Foto: Erakogu
Eesti juunioride ja noorte ujumise lühiraja meistrivõistluste teisel võistluspäeval püstitas Nikita Pisarenko Eesti noorte rekordi 200 m rinnuliujumises ajaga 2.16,54 ja tuli vabariigi meistriks. Lisaks temale püstitas Garanti meeskond 4x100 m kombineeritud teateujumises Eesti noorte rekordi ajaga 3.53,65.

Teateujumises rekordi ujunud meeskonnas ujusid Maksim Minajev, Alan Gritšok, Igor Shuvalov ja Erik Lihhats.

200 m rinnuliujumise Eesti juunioride meistriks krooniti Melissa Priidel ajaga 2.38,03. Eneli Jefimova tuli 200 m rinnuliujumises Eesti noorte meistriks võimsa isikliku rekordiga 2.34,99. Poiste arvestuses oli samal alal finaali kiireim Alan Gritšok isikliku rekordiga 2.20,17.

Noorte neidude arvestuses oli 100 m vabaltujumise finaalis kiireim Elisabeth Viiding ajaga 59,48. Poistest võitis sama distantsi Demid Solodov uue isikliku rekordiga 52,17. Juunioride arvestuses krooniti 100 m vabaltujumise Eesti meistriteks Laurika Lint isikliku rekordiga 57,40 ja Alex Ahtiainen ajaga 51,97.

50 m selili finaalujumises võitis noorte neidude arvestuses kulla Laura-Liis Valdmaa ajaga 29,90 ja poiste arvestuses Maksim Minajev ajaga 27,58. 50 m seliliujumise Eesti juunioride meistritiitlid noppisid Kertu Kaare isikliku rekordiga 29,37 ja Alex Ahtiainen ajaga 26,35.

Noorte kiireimad 200 m liblikujujad olid Polina Timofejeva ajaga 2.28,26 ja Igor Shuvalov ajaga 2.13,44. Juunioride arvestuses tulid samal alal Eesti meistriteks Katriin Hansalu isikliku rekordiga 2.36,50 ja Kaspar Helde ajaga 2.07,43.

1500 m vabaltujumises oli noorte arvestuses tihe rebimine esikoha peale – Toomas Tanel Tammer ja Demid Solodov olid viimaste meetriteni kõrvuti. Kulla võitis Toomas Tanel Tammer isikliku rekordiga 16.33,20, kes edestas Demidi 26 sajandikuga. Juunioride arvestuses võitis sama ala Uku Pärismaa isikliku rekordiga 16.47,31. Noorte 800 m Eesti meistriks tuli Heleri Zirk isikliku rekordiga 9.30,55 ja juunioride Eesti meistriks Isabel Sarap ajaga 9.28,01.

Noortest neidudest oli finaali kiireim 100 m kompleksujuja Brita Rannamets ajaga 1.06,63 ja poistest Alan Gritšok ajaga 58,33. Juunioride arvestuses olid samal alal finaalis kiireimad Garita-Beth Puusepp uue isikliku rekordiga 1.07,61 ja Alex Ahtiainen uue võimsa isiklikuga 56,90.

Tüdrukute 4x100 m vabalt teateujumise võitis noorte arvestuses Ujumise Spordiklubi naiskond ajaga 4.07,83 ja juunioride arvestuses Audentese võistkond ajaga 3.59,83. Noorte poiste arvestuses võitis samal alal esikoha Garanti meeskond ajaga 3.36,79 ja juunioride arvestuses Ujumise Spordiklubi meeskond ajaga 3.33,11.

Tüdrukute 4x100 m kombineeritud teateujumise võitis noorte arvestuses Ujumise Spordiklubinaiskond ajaga 4.36,40 ja juunioride arvestuses Briis naiskond ajaga 4.31,03. Noormeeste arvestuses olid kiireimad juuniorid ujumisklubi TOP võistkonnas ujudes aja 3.54,38.

Homme ehk 25. novembril on hommikuses osas kavas: 
50 m rinnuli
200 m vabalt
100 m selili
400 m kompleksi – nõrgemad vahetused
50 m liblikat
4x50 m vabalt – finaal

Õhtuses osas:
50 m rinnuli – A finaal
200 m vabalt – A finaal
100 m selili – A finaal
50 m liblikat – A finaal
400 m kompleksi – kiirem vahetus
4x50 m kombineeritult (segavõistkonnad)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee