Arnas Velicka. Foto: Aldo Luud
25. november 2018, 18:57

Tartu korvpallimeeskond oli lähedal valitseva Läti meistri šokeerimisele

Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas oli suurüllatusele lähedal Tartu Ülikooli meeskond, võõral väljakul tuli siiski 83:88 Ventspilsile alla vanduda.

Kaheksa mehega mänginud tartlased alustasid valitseva Läti meistri vastu hoogsalt, avaveerand võideti 30:20. Poolajaks kasvatati edu veel punkti võrra.

Ventspils vähendas kolmanda veerandajaga vahe seitsmele, kuid Tartu oli endiselt hästi mängus. Veel 6.22 enne lõpuvilet juhiti 74:65. Sealt hakkasid aga asjad allamäge minema.

3.15 enne lõppu jõudis Ventspils viigini. Tartlased veel võitlesid, kuid kaotusest siiski pääsu polnud.

Tartu poolelt tegi hiilgava partii Arnas Velicka, kes viskas üleplatsimehena 36 punkti, Kregor Hermet toetas teda 19 silmaga. Ventspilsi resultatiivseim oli Ousmane Drame 19 punktiga.

Samal ajal peetud matšis alistas Kalev/Cramo võõrsil kindlalt 93:66 Pärnu meeskonna. Valitsev Eesti meister tegi mängu ära juba avaveerandiga, mis võideti 32:13.

Sisuliselt seitsme mehega (Madis Soodla ligi 6 minutit) mänginud Cramo punktiviskajad jagunesid ühtlaselt, resultatiivseim oli 18 punktiga Kristjan Kitsing. Pärnu parimana viskas Henri Wade-Chatman 13 silma.

Kohtusliku võidu teenis Tallinna Kalev/TLÜ, kes sai võõral väljakul 66:53 jagu Läti Ülikoolist. Suur töö tehti ära teisel veerandajal kui ise visati 21 punkti, kuid lätlased hoiti vaid 7 peal.

Kalevi resultatiivseim oli Damarcus Harrison 17 punktiga.

Eesti-Läti korvpalliliigas tuleb nüüd veidi pikem paus, sest ees ootavad koondiste mängud. Järgmised matšid peetaks 5. ja 8. detsembril.